День праці чи просто вихідний?


Незважаючи на те, що нині в Україні триває дискусія, чи потрібно відзначати 1 Травня, і для старшого покоління, і для молоді травневі свята залишаються улюбленими весняними святами.
Перше травня має багатовікову історію. Так, у Стародавньому Римі перше травня припадало на період флоралій – свят на честь богині квітів і весни Флори. Тож у ці дні люди співали, танцювали і влаштовували яскраві процесії з квітами. А от першотравневі акції й паради, що їх добре пам’ятає старше покоління, взяли свій початок в  Америці на початку ХІХ століття. Саме там цього дня розпочалися масові мітинги за права робітників, у тому числі боролися за коротший робочий день.
Уперше Міжнародний день солідарності трудящих відзначили у 1890 році в багатьох країнах світу (зокрема, в Галичині) масовими мітингами, демонстраціями та страйками. В радянські часи демонстрації на 1травня набули політичного характеру. В часи незалежності України 1 травня – це День міжнародної солідарності трудящих. І поки нинішні можновладці вирішують долю цього свята, «Перемога» поцікавилася думкою не політиків, а звичайних мешканців. Незважаючи на те, що на наше запитання відповідали люди різного віку, практично для всіх 1 травня – це звичайний додатковий вихідний, який вони проводять або з родиною чи друзями на природі, вдома, або на городі. Тобто, День солідарності трударів у багатьох людей асоціюється з весною, теплими днями.

Ніна Бойко:
– Раніше маївку відзначали походом на природу. Зараз це вже звичайний додатковий вихідний. Взагалі Першотравень у мене асоціюється з настанням справжнього тепла, підготовкою до відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Тамара Брусило:
– Перше травня у мене асоціюється з приходом теплої пори року, з різнобарв’ям весняних квітів, квітучими садами. Моя робота пов’язана з творчістю, і в цей період з’являються нові ідеї, нові починання, нові плани. Тобто, для мене 1 травня – це свято весни і відродження. Щодо свята, то мітинги, що відбувалися за часів Радянського Союзу в цей день, я ще пам’ятаю, але якогось значення вони для мене не мають.

Анна Колесник:
– Перше травня – це День солідарності трударів, але для мене – мами у декретній відпустці – це звичайний день, який я можу провести в колі найрідніших людей. Якщо буде тепла гарна погода, можемо родиною вийти на прогулянку. Думаю, що травневі свята люблять усі, адже тепло, все зеленіє й квітне.

Марія Тріска:
– Для мене 1 травня не має особливого значення. Я вважаю, що свято поступово втратило той контекст, з яким було започатковане – його актуальність уже давно викликає сумніви. Однак, це чудовий весняний день для відпочинку з родиною або друзями.

Вікторія Волошина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com