Кабачки й патисони на вашій грядці: секрети вирощування

Кабачки можна вирощувати не тільки на грядці. Вони добре ростуть біля паркана, зовні теплиці, тобто там, де вже щось інше навіть рости не буде. Але місце має бути сонячним. Вони не потребують такого тепла, як огірки. Ростуть, дають урожай усе літо. В багатьох на городі наразі вже з’явилися перші кабачки. Однак, їх ще й сьогодні можна висаджувати.

ВИРОЩУВАННЯ КАБАЧКІВ

• Так що ж правильно зробити, щоб вони принесли вам користь?
Це досить вологолюбні рослини. При вирощуванні кабачків через розсаду або посівом у відкритий ґрунт потрібно в обов’язковому порядку дотримувати одного правила: напередодні добре пролийте грядки. Це допоможе зменшити стрес розсаді й швидше прорости насінню, якщо ви його саджаєте відразу в ґрунт.
• Як правильно вибрати місце для посадки кабачків?
Як будь-яка рослина, вони люблять сонце. Тобто, місце для вирощування кабачків, для їхньої посадки вибирайте сонячне.
Якщо ви висаджуєте розсаду, то викопайте неглибокі (5-7 см) лунки, додайте в кожну 1 столову ложку азофоски. Не забудьте перемішати ґрунт усередині ямки, щоб не обпалити коріння. Залийте туди трохи води. Заглибте кущик кабачка до першого листочка.
При посіві насінням також на дно неглибокої лунки насипте ті ж мінеральні добрива, перемішайте, полийте й розкладіть на вологій поверхні 2-3 насіннячка. Сходи з’являються через 6-7 днів.
Кабачки, що ростуть поруч з укриттям, набагато випереджають у рості своїх побратимів, що ростуть на відкритому місці. Таким укриттям може бути невеликий стіжок скошеної трави, стіна сараю, паркан, стара металева бочка, поставлена з північного боку або просто купа землі. Удень увесь цей захист нагріється, а вночі буде віддавати тепло кабачкам, тобто, денні й нічні перепади температур не будуть такими помітними для рослин. Ви обов’язково помітите різницю між рослинами, що ростуть на відкритому місці або під захистом. Кущі кабачків, вирощуваних під захистом, радують своїм благополуччям, інтенсивне темно-зелене забарвлення свідчить про сприятливі умови, листя досягає величезних розмірів. Урожай теж радує.

ДОГЛЯД ЗА КАБАЧКАМИ

Кабачки люблять органіку, добре відгукуються на мульчування. Прополка важлива для кабачків, коли вони маленькі, а бур’яни великі. Небажано, щоб трава забирала в них поживні речовини з ґрунту. Але після того, як бадилля підніметься вгору, бур’яни їм уже практично не страшні. Під лопушистим листям кабачків трава не дуже вже й росте.
Ще один секрет вирощування кабачків: у пору їх цвітіння слід призупинити полив. Відновити його тільки після початку зав’язування плодів. Уся справа в тому, що пилок у них при поливі стає важким, і бджоли або комахи можуть не впоратися із запиленням.
Якщо у вас кабачки ростуть у мульчі, то полив буде не таким обтяжним. Ну і, звичайно, треба час від часу обривати кабачки – молоді й не дуже, щоб могли зав’язуватися нові. Можна залишити 2-3 штуки на насіння, а іншим не давати переростати.
Як тільки температура ночами починає опускатися нижче 10°С, можна посадки кабачків укривати спанбондом, лутрасилом або будь-яким іншим укривним матеріалом. Це продовжить урожайний період.

ЗБІР І ЗБЕРІГАННЯ ВРОЖАЮ

Ви зібрали багатий урожай кабачків. Як їх правильно зберігати? Давайте розбиратися. Кабачки або патисони звичайно споживають у їжу, коли плодам не більше 10 днів. Насіннячка поки ще дрібне. А згодом корисних речовин стає менше. Тому зберігати їх немає рації. Краще молоді кабачки або патисони переробити, зробити заготовки.
Залишити зберігатися можна тільки дозрілі плоди кабачка цукіні.
Є досить цікавий сорт кабачка – Зимовий красень. Це дуже лежкий сорт. Він добре зберігається до квітня наступного року в кімнатних умовах. М’якоть залишається соковитою. Шкірка, звичайно, тверда, але ж він належить до твердокорих сортів. Насіння всередині не проросте, буде придатним для посадки впродовж наступних 5 років.
Патисони вирощують у наших краях уже півтора сторіччя. Великого поширення вони не здобули. Хоча за смаком патисони ніжніші, ніж кабачки, особливо мариновані.
За формою їх плоди дуже різноманітні. Вони можуть бути схожі на тарілку, із зубчиками або без них, мати форму дзвіночка. Колір патисонів може бути теж різний: білий, жовтий усіляких відтінків, зелений, фіолетовий.
Агротехніка вирощування патисонів така ж, як і кабачків, тільки слід ураховувати, що патисончики більш теплолюбні, тому при посадці додають більше компосту. Зривати їх краще молоденькими. Як і кабачки, патисони, чим довше ростуть – тим жорсткіші стають.
Патисони смажать, готують із них оладки, консервують. Які вони смачні! Одне задоволення відкрити взимку баночку маринованих кабачків або патисонів, з’їсти їх із розсипчастою картопелькою. Ікра, салати, закуски! А яке незвичайне варення виходить із кабачків! Безліч страв можна приготувати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com