Як сформувати кущі перців і баклажанів?

Варто зазначити, що низькорослі рунисті сорти перцю не формують. Це зумовлене тим, що в них дуже слабкі безплідні пагони. Крім того, внутрішні пагони занадто загущують рослину. Кущі перцю можна формувати в 1, 2 і 3 пагони. Якщо площа для посадки невелика і є гарна здорова розсада, краще вирощувати перець в один пагін. Якщо ж розсади обмаль, а місця предосить, можна сформувати кущ перцю в 3 пагони. Але найчастіше віддається перевага формуванню у 2 пагони.
Спочатку рослина розвивається з одного стебла. Пізніше в місці розгалуження бічних пагонів з’являється коронний бутон. Його для кращого розвитку рослини видаляють. Потім слід вибрати два найбільш сильні бічні пагони першого або другого порядку (дозволяє створити кістяк рослини), а інші пагони прищипують.
Коли кістякові пагони почнуть гілкуватися, при цьому утворюючи своєрідну «вилочку», варто при кожному розгалуженні зберегти найбільш сильний пагін, а слабкий прищипнути після першого листка. Крім того, рекомендується регулярно видаляти всі безплідні пагони, що перебувають нижче місця розгалуження головного стебла.
Потім кожну гілку перцю окремо підв’язують і періодично підкручують навколо опори або шпагату.
Формування перцю відбувається наступним чином: на слабких рослинах зберігають менше плодів, вискубуючи зайві зав’язі та бутони, а на сильній рослині залишають більше плодів. Сорти перцю, що слабо гілкуються, дозволять спростити формування рослини, оскільки вони вимагають до себе мінімальної уваги.

ФОРМУЄМО БАКЛАЖАНИ

Щоб сформувати кущ баклажанів, необхідно, щоб рослина мала не більше, ніж три стебла. Оскільки баклажани мають дуже тендітні пагони, над кожним рядом рослин потрібно натягати дріт, до якого підв’язують рослини. Після того, як три пагони будуть сформовані, всі нові пагони необхідно видалити. Робити це потрібно тоді, коли вони сягнуть 5-8 см у довжину. Також слід видалити листя, що затінює квітки рослин, оскільки баклажани здатні зав’язувати плоди тільки в тому разі, якщо на їхні квітки потрапляють прямі промені сонця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com