Сьогодні Прокла; чекаємо великої роси і готуємо гроші для молодого місяця

Сьогодні мучеників Прокла та Іларія. Вони були родичами – дядьком і племінником. Обоє зазнали жахливих тортур і були страчені за відмову зректися Христа.

Вважається, що в цей день бувають найрясніші роси. «На Прокла все промокло», «проклова роса – сіногнійна», – казали селяни. Зазвичай велика роса віщувала сонячну гожу погоду на декілька найближчих днів. А от коли вранці роси не було – чекай дощу. А ще проклова роса вважалася цілющою, помічною від багатьох хвороб і лихого ока. Нею вмивалися, протирали очі, по ній ходили босоніж.

Іменинники сьогодні Іларій та Іларія, Михайло, Федір, Іван та Вероніка.

Запаслися копійками? Відсьогодні починається неотенія, і на небі з’являється молодий серпик місяця, тож не забудьте показати їх «козацькому сонцю» аби в подальшому при грошах бути. Колись на молодий Місяць гадали, особливо дівчата і молодиці. «Місяцю рогатий, а зараз зірниця, що мені має бути, нехай насниться», – промовляли тричі, дивлячись на Місяць, а потім лягали спати. Сьогодні 3-ій місячний день. Місяць у Діві. Серйозних, трудомістких справ на цей день не плануйте, але власної енергії не шкодуйте – все робіть з гарним настроєм і віддачею. За нового місяця поріз або рана не скоро загоїться, тож будьте обережними.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1954: +9,9; а найтеплішим у 2015 – +35,3.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2272384-25-lipna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com