Не зігнешся до землі, то й гриба не знайдеш

Сьогодні православна церква згадує святого Акілу, Апостола з числа 70-ти (так називають безпосередніх учнів Дванадцяти апостолів). За переказами, Акіла був учнем апостола Павла і поставлений ним єпископом у Гераклії (нині територія сучасної Туреччини). За свою християнську віру, Акіла разом із дружиною Прискілою прийняли мученицьку смерть.

За народним календарем, цього дня ніяких обрядовій не передбачалося. В Україні тривали жнива – кожна хвилина була важлива, адже «літній день рік годує».

Наприкінці липня, після гроз і дощів, починали рости гриби. Одними з перших були печериці, які можна було знайти як на узліссі, так і на луках. Польові печериці мають товстом’ясисту шапку діаметром до 20 см. В українській кухні їх і варили, і смажили, і, навіть, засолювали та сушили.

Цікаво, що печериці, як корисний делікатес, відомі людству з давніх давен. Ще у Стародавньому Римі їх вирощували на грядках як звичайнісінькі овочі. В середні віки було зроблено відкриття, що ці гриби прекрасно обходяться без сонячного світла і їх плантації перекочували в підвали та підземелля французьких монастирів. З середини XVII ст. печериці вже вирощувати по всій Європі. Нині цей процес набув промислового розмаху, і ми шукаємо печериці не у лісі, чи на луках, а на полицях супермаркетів.

Іменинники – Федір, Петро, Степан, Іларіон.

Сьогодні 5-й місячний день. Місяць росте, він у Діві. Символ дня – Єдиноріг – міфічна істота, втілення шляхетності та доброчесності. Сьогодні все у всіх удасться, якщо бути наполегливими й активними. Відстоюйте до останнього власні принципи, боріться, будьте емоційно відкритими і щирими. Їжте, на здоров’я, все що заманеться, але не переїдайте. Не рекомендується фарбувати волосся, робити маски для обличчя, чистку шкіри; утримайтеся від манікюру, адже цього дня вразливою стає шкіра. А ще цього дня добре віддавати борги. Існує вірогідність, що вже ніколи більше не позичатимете.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році: +7,8; а найтеплішим у 1909 – +37,1.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2273671-27-lipna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com