Рукописи Мао Цзедуна продали майже за мільйон

Колекцію рукописних заміток першого лідера комуністичного Китаю Мао Цзедуна продали на аукціоні за ціну, в 10 разів вищу початкової.
На аукціоні Sotheby’s в Лондоні рукописи пішли за 910 тисяч доларів. Вони були написані в 1975 році й адресовані професору, який був найнятий для того, щоб читати Мао вголос. Представники аукціонного дому наголосили, що це рідкісний документ, повідомляє ВВС.
До 1975 року очі Мао стали відмовляти, і читати самостійно він уже майже не міг. Тому до нього запросили професора з класичної літератури – жінку на ім’я Ді Лю – для читання вголос. Оскільки в останній рік життя Мао Цзедуну було вже важко розмовляти, Ді Лю запропонувала йому записувати свої думки, щоб полегшити спілкування.
У молодості Мао працював у бібліотеці Пекінського університету. Любов до класичної літератури він зберіг, незважаючи на радикальні революційні погляди.
Записки, за словами фахівця аукціонного дому з книг і манускриптів Габріеля Хітона, «відкривають нам внутрішній світ Мао, показують, що інтереси вождя виходили за рамки політики, і підтверджують його глибокі знання класичної китайської літератури».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com