Віз проблем: запрягаймося всі

Використання несанкціонованих місць масового відпочинку людей на воді, стихійні сміттєзвалища, низька якість питної води та безгосподарські громадські колодязі, що їх налічується зараз 50 відсотків  (!) – це найгостріші наразі санітарно-епідеміологічні проблеми Кременчуцького району. Їх озвучив нашій газеті керівник районного управління Держпродспоживслужби Василь Покотило.
Зокрема, він зазначив, що велика біда наших громад – стихійні звалища сміття. Вони є в кожному населеному пункті: чи на окраїні села, чи на узбіччі дороги, чи на узліссі. Точне місцезнаходження всіх таких «точок» навряд чи хтось знає, бо ж вони й називаються «несанкціоновані», але стовідсотково такі купи непотребу розкидані по всьому району.
Ще одна надзвичайно актуальна й зовсім не нова для кременчуцьких селян проблема – питна вода. Фахівці одноголосно стверджують: хіміко-бактеріологічні  показники її якості дуже далекі від норми, передовсім, за вмістом нітратів. Останні проби на дослідження спеціалісти Держпродспоживслужби брали з води централізованого водопостачання сіл Майбородівка, Максимівка та Кам’яні Потоки. За першим разом результати показали значні відхилення від норми в усіх пробах. Повторна перевірка встановила, що у водогонах Майбородівки й Максимівки якість води приведена до норми, в Кам’яних Потоках – залишилася такою ж.
– Практично в усіх населених пунктах погана вода, – зазначає Василь Покотило. – То звідки ж вона візьметься якісна в господарів персональних колодязів? Це особливо небезпечно для вагітних та немовлят, тому ми настійно рекомендуємо для них використовувати лише бутильовану воду.
Чимало нарікань виникає в районі й на якість іншої води – природних плес. Щоправда, це питання «сезонне», і стосується воно, передовсім, облаштування місць відпочинку на березі річки чи озера. Відповідно до вимог законодавства, створення пляжів – справа досить серйозна й клопітна. Під них мають бути спеціально виділені місця, погоджені місцевою владою й обстежені відповідно представниками Держпродспоживслужби. Проте, досі від жодної сільської ради подібна заявка не надходила, тож наразі всі сільські пляжі, що є на теренах району, – несанкціоновані, окрім тих, що належать позаміським дитячим оздоровчим закладам. Але й на останніх не все гаразд: минулого тижня було заборонено купатися у Пслі на території пляжів дитячих таборів «Енергетик» у Потоках та «Супутник» у Дмитрівці, оскільки в результаті моніторингових спостережень за якістю води у відкритих водоймах та досліджень проб піску на пляжах фахівці виявили там перевищення  нормативних показників лактозопозитивної  кишкової палички.
До слова, «Перемозі» стало відомо, що нещодавно на Сумщині з Псла виловили декілька трупів овець і встановили наявність у них збудника сибірської виразки – бактерії Bacillus anthracis. З огляду на те, що звідти річка несе воду до нас, варто замислитися, наскільки безпечним є нині купання у Пслі. Та й Дніпро – не менш загрозливий для відпочинку й оздоровлення.
Отож, наголошує Василь Покотило, проблеми в нас є й вони на сьогодні не вирішуються.
Аби така ситуація не набирала подальших обертів, необхідні, передовсім, ремонт мереж централізованого (водогонів) та децентралізованого (колодязів, свердловин) водопостачання, що першочергово потребують проведення капітального ремонту; очищення та дезінфекція громадських колодязів, що знаходяться на території району, з подальшим проведенням лабораторних досліджень якості води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками; взяття безгосподарських громадських колодязів та свердловин на баланс сільських рад або передача їх у приватну чи комунальну власність; дотримання норм охорони поверхневих вод від забруднення; регулярна очистка територій населених пунктів від побутових відходів та нечистот.
Усі ці клопоти найперше – на плечах місцевої влади. Звісно, для вирішення багатьох із них необхідні кошти, на гострий дефіцит яких нарікають усі. Однак, і пересічному громадянину не зайве подбати про світ, у якому ми живемо: не вивалювати непотріб абиде, не загиджувати ліси, не паскудити на березі річки, не поганити воду. Адже все починається з малого…
Тетяна Керімова
.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com