Насмітив – заплати

Якщо не спрацьовують моральні важелі, варто застосовувати матеріальні.
Такого висновку дійшли народні депутати, які зареєстрували у Верховній Раді законопроект, що передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Гривнею парламентарі вирішили боротися з українським свинством – неконтрольованим і безкарним викиданням сміття в не призначених для цього місцях. Наразі ця проблема набула загрозливих обрисів практично по всій Україні. Але жоден законодавчий акт не передбачає конкретну відповідальність за подібне нехлюйство. Тож нардепи сподіваються новим законом виправити і взяти під контроль ситуацію.
Розробники проекту посилаються на досвід інших країн світу, де за викидання відходів у недозволених місцях порушники платять величезні штрафи. У США, наприклад, за кинутий на тротуар недопалок змусять заплатити штраф у розмірі 650 доларів, у Лондоні громадянин, який насмітив на вулиці, заплатить 160 доларів. До речі, саме завдяки таким жорстким методам Сингапуру вдалося стати найчистішим містом світу.
Чи спрацює ефективно така система в нас? Адже штраф, і немалий – аргумент серйозний. Автори нового документа пропонують за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів або інших ємностей для збирання сміття карати порушника «ударом по кишені»: за першим разом – 340-850 гривнями, за повторне порушення – 850-1700 гривнями.
Важко повірити, що в нас такі правила «запрацюють». Але дуже хочеться…
Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com