Не все, що гуманітарне – благодійне

Яких лишень махінацій не навчилися робити наші українські ділки! Вони пускаються на всі заставки, не гребують ніякими засобами, використовують усілякі схеми, аби нагріти руки на будь-чому й будь із ким. Причому, інколи в симбіозі «простих смертних» і «високих чинів». І навіть на такій богоугодній справі, як благодійництво.
Один із яскравих прикладів таких оборудок – справа незаконного продажу одягу з Європи в секонд-хендах за сприяння службовців Міністерства соціальної політики та кременчуцької благодійної організації «Християнська гуманітарна місія «Єдність  1». Остання везла до Кременчука одяг із-за кордону за нульовими митними ставками – як гуманітарну допомогу, а потім продавала його секонд-хендам по всій Україні за ціною 2-4 долари за кілограм. У результаті такої діяльності держава не отримала 3,5 мільйона гривень податку.
Про викриття цієї злочинної групи Державна фіскальна служба України повідомила ще в березні поточного року. За даними реєстру судових рішень, організація, яка отримувала одяг з Європи, називається «Християнська гуманітарна місія «Єдність 1» і є благодійною. Слідчі вважають, що її службові особи змовилися зі службовцями Мінсоцполітики, які внесли неправдиві відомості до офіційних документів. На підставі них вантаж визнавався гуманітарною допомогою й не обкладався митом.
Кременчуцькі «місіонери»» імпортували гуманітарну допомогу від шести благодійних організацій нерезидентів із Нідерландів, Норвегії, Данії, Швейцарії й Німеччини. Вона складалася із використаних у вжитку одягу, взуття, постільної білизни, матраців, дитячих іграшок, товарів для дітей, інших речей для дому. В набувачах такої благодійної допомоги слідчі встановили сім організацій, серед яких, на жаль,є й наші, місцеві: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кременчуцького району, Кременчуцька 3-я міська лікарня та КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (Кременчук); а також Релігійна громада «Християнська Реформаторська Церква» (Полтавська область), БО «Благодійний фонд «Народна Армія» (Дніпропетровськ), Релігійна громада християн віри євангельської п’ятидесятників «Віфлеєм» (Дніпропетровська область) та Департамент праці й соціального захисту населення Шишацької селищної ради. Фактично ж товари реалізувалися за готівку «секонд-хендам» та магазинам стокового одягу Полтавської, Житомирської, Кіровоградської областей, але в бухгалтерському та податковому обліках, звісно, це не відображувалося.
Досудове розслідування тривало впродовж березня-липня 2017 року. В ході його слідчі отримали тимчасовий доступ до речей і документів, що стосуються афери з продажу гуманітарної допомоги і знаходяться у володінні Полтавської облдержадміністрації та її Департаменту соціального захисту населення, Полтавської митниці ДФС; Міністерства соціальної політики України; ПАТ КБ «ПриватБанк» (рахунки та проплати); 3-ої міської лікарні
м. Кременчук; Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кременчуцького району; Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг); Новоград-Волинського благодійного фонду «Відродження» (Житомирська область); Релігійної громади церкви християн євангельської віри «Світло життя»
(с. Сердюки Полтавського району); «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»; в/ч 3059 Нацгвардії України (м. Кременчук); Релігійної громади євангельських християн-баптистів «Церква благодаті»
(м. Обухів Київської області).
За рішенням суду були арештовані кошти та рахунки БО «Християнська Гуманітарна Місія «Єдність 1», а слідчим наданий доступ до телефонних переговорів керівника організації – Марії Ломоносової, яка, до речі, очолює ще дві інші: «Церкву благодаті» в Обухові (згадану вище) та ГО ХБГМ «Єдність» (Кременчук).
Ось такі трапляються «перевертні» – християнські місіонери-благодійники…
Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com