Третій Спас запитає у вас: чи жнивували, чи в холодку лежали

В народному календарі сьогодні Третій Спас, або Спас Нерукотворний. Повна назва свята – Перенесення з Єдесси в Константинополь Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Ісуса Христа. А ще третій Спас називали Горіховим, Спасом на полотні, Хлібним Спасом. «Третій Спас хліба припас», – казали українці. Після свята Успіння Богородиці завершувались жнива і господині пекли хліб і пироги з борошна нового урожаю. Назва ж «Горіховий» пов’язана з тим, що починався збір лісових горіхів. Їх можна було заготовляти на зиму й освячувати в церкві. Волоські горіхи достигають трохи пізніше, та й ростуть вони на території України не так давно, лише декілька століть. За врожаєм горіхів передбачали врожай хліба на наступний рік. Також на Горіховий Спас заготовляли віники з ліщини до лазні. «Післяуспення прийшло – сонце на осінь пішло». Після Третього Спаса починається відліт у вирій птаства. Відліт у цей день журавлів віщує ранню зиму. Цього дня не варто було ходити до лісу без оберегу, а також відмовляти у милостині мандрівникам і бідним. Їх годилося нагодувати, напоїти, або ж дати хоч шматок хліба.

Іменинники сьогодні Олександр, Анна, Яків.

Сьогодні 8-ий та 9-ий місячні дні. Непроста місячна доба, день Гекати – перший «важкий» день місячного циклу. На перший план виходить «тіньовий» бік людської особистості. Всі пристрасті та пороки намагатимуться винирнути з підсвідомості й не тільки голосно заявити про себе, але й «реалізуватись», максимально проявитись. Обман, гордощі чи заздрощі цього дня можуть звести нанівець, згубити всі починання. Щось комусь доводити цього дня – теж марна справа. Треба бути більш уважним, обачним і обережним: на вулиці, вдома, на роботі. Як з людьми (особливо чужими, незнайомими), так і з речами. Час розв’язувати кармічні вузли. Якщо впораєтесь із завданням – енергія знайде вихід і піде по правильному руслу. День ідеально підходить для будь-яких фізичних навантажень.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1966 – 5,5, а найтеплішим у 1992 –  32,8.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2293995-29-serpna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com