Святий Аліпій фарбами зціляє, а сонце все більше на осінь повертає

Сьогодні мученика Мирона, а також преподобного Аліпія, іконописця Печерського, в Ближніх печерах. Преподобний Аліпій був одним із перших і найвідоміших українських іконописців. Відомостей про його життя не так вже й багато. Відомо, що він рано вирішив стати монахом, з підліткового віку перебував у Печерському монастирі. Іконопису навчався у грецьких майстрів, які розписували київські храми, зокрема й Успенський храм. Одного разу Аліпій став свідком дива, коли побачив, як ікона Пресвятої Богородиці, намальована майстрами над олтарем ожила, стала яскравішою за сонце. З вуст Богородиці вилетів білосніжний голуб, який спочатку злетів під купол, покружляв там, а потім влетів в уста Спасителю. Чимало ікон, написаних Аліпієм були відомі як чудотворні. До нашого часу збереглося лише одне творіння славетного іконописця – ікона Богоматері Свенська-Печерська (1288 р.). Чудотворний образ знаходиться з 1927 року в Москві, в Третьяковській галереї. Про Аліпія можна прочитати в новелі української письменниці Ніни Бічуї «Сотворіння тайни», а вклонитися святому можна в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Святий є покровителем усіх нинішніх іконописців.

«На Мирона не відсієшся – наступного року лише квіточки збиратимеш», – казали селяни. А ще підмічали: якщо шпаки довго не відлітають на південь – тривалою й сухою видасться осінь. Коли ввечері зірки світять ясно, буде теплий, сонячний день; якщо зірки тьмяні – на дощ.

Іменинники сьогодні Мирон, Павло, Пилип, Олексій, Дмитро.

Сьогодні 9-ий і 10-ий місячні дні. Чудовий і гармонійний період. Таланитиме в усіх справах і починаннях. Вставайте з будь-якої ноги, не звертайте жодної уваги на сни, знаки і прикмети: всі чорні коти і кішки світу не зможуть зіпсувати вам настрій. Сьогодні не варто робити лише декілька речей: стригтися, сперечатися і здійснювати далеку мандрівку, їдучи кудись далеко від дому. Навпаки – час повертатися. Напрямок дня – Північ, камінь – сонячний бурштин. Рекомендовано працювати з власною кармою і кармою роду.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1966 – 3,3, а найтеплішим у 1890 –  33,6.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2294877-30-serpna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com