Press "Enter" to skip to content

Захист капусти від шкідників народними засобами

Дуже прикро буває, коли міцна, здорова, молода капуста раптом виявляється дірявою. А виїдає її потомство метеликів капусниць. Досвідом ефективної боротьби із цим шкідником діляться городники-аматори.


ВІЗЬМІТЬ У ШОРИ КАПУСТЯНОГО БІЛАНА

Хімікати проти цього білого метелика, звичайно ж, ефективні, проте труїти себе не хочеться. Народні засоби безпечні, але їх треба використовувати постійно, а це проблема для тих, хто буває на городі не так часто.
Одним зі способів порятунку капусти від навали капустяного білана може стати укриття, своєрідний полог від комах.
Головне – продумати, який матеріал краще використовувати: він має пропускати сонячні промені й воду і повинен бути досить міцним, щоб його вистачило хоча б на сезон. Для цих цілей можна використовувати москітну сітку. Установити над капустою дуги з товстих прутів, натягнути сітку, обшити кожну дугу, краї сітки мають вільно лежати на землі – їх придавити дошками.
Сонця капусті буде вистачати. Поливати її прямо через сітку-ковпак. Забирають конструкцію, тільки коли просапують і підсапують рослини.

КРОПОМ І ОЦТОМ – ПО КАПУСТЯНИХ ШКІДНИКАХ!

Якщо шкідник не надто поширився по капусті, то можна обійтися й без хімічних препаратів, використовуючи найбільш щадні способи боротьби. Наприклад, личинок і гусениць білана збирають вручну. Не дуже приємно, зате безпечно для рослин, а в кінцевому підсумку і для нас самих. Крім того, на капустяну грядку сіють кріп. Аромат кропу привертає комах, які знищують личинок білана.
Якщо ж метелики продовжують витися над капустою, наливають 2 склянки столового оцту (9%) в 10-літрове відро води й обприскують цим розчином рослини. Білан не любить їдкого запаху оцту й облітає оброблені грядки стороною. Тільки обприскувати потрібно в безвітряну погоду, коли немає дощу, і особливо ретельно необхідно обробляти нижню частину листя – саме там любить відкладати яйця білан.

ВАЛЕРІАНКА ВІД МЕТЕЛИКІВ

Є один дуже давній, але й дуже ефективний народний метод боротьби з метеликом капусниці, блішками, попелицею й усілякими іншими капустяними шкідниками на основі валеріанки.
Потрібно в 3-літрову банку з водою вилити пляшечку валеріанки (25 мл), додати 1 ст. л. рідкого мила й ретельно перемішати. Обприскувати таким розчином капусту за літо можна до трьох разів, останній – за місяць до збору врожаю. Переваги методу полягають у тому, що найсильніший запах валеріанки перебиває аромат капусти, та й мило для комах згубне.
Ефект від такої обробки ви помітите відразу ж після першого обприскування – блішки зникнуть, метелики капусниці будуть пролітати повз. Капуста буде рости й радувати око. Але в цього методу є один дуже серйозний недолік: валеріана може привернути на ваші капустяні грядки котів із сусідніх городів!
Вони можуть затоптати, поламати й погризти ніжні капустяні листочки, наносячи серйозну втрату майбутньому врожаю! Урятувати капусту від чотирилапих любителів валеріани можна, змивши розчин із рослин.

БОРОТЬБА З ГУСЕНИЦЯМИ

Найзвичайнісінький лопух допоможе позбутися гусениць на капусті. Зберіть лопушини, наріжте їх. Пересипте у відро –здрібнена маса повинна займати приблизно 1/3. Залийте водою, настоюйте 3 дні. Потім настій злийте в пляшку з пульверизатором. Обприскайте капусту, через тиждень повторіть обробку.
Достатньо зробити не більше 4 процедур. Це абсолютно безпечний і перевірений спосіб рятування від гусениць на капусті.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *