Що потрібно знати про гепатит

Хвороба Боткіна – саме так стали називати хворобу, основними ознаками якої були ураження печінки й пожовтіння шкірних і слизових покривів. Таку назву жовтяниця одержала після того, як у 80-х роках 19 ст. учений С.П. Боткін уперше припустив, що природа жовтушності тіла – це підступ вірусу. І лише в 60-х роках 20 сторіччя стало відомо, що вірус цей існує не один і для боротьби з кожним із них потрібні різні методи лікування. На сьогодні вірусологи відкрили вже 9 типів вірусу: A, B, C, D, E, F, G, TTV, SEN-V. І, на жаль, віруси продовжують мутувати, а це значить, що їхня кількість буде ще більша.
Найбільш небезпечними вірусами гепатиту є гепатити В і С. Такий статус у цих вірусів неспроста, тому що якщо не виявити захворювання вчасно й відразу ж не почати лікування, то хвороба переходить у хронічну форму, що найчастіше закінчується цирозом печінки й летальним результатом. Крім того, не підозрюючи про свій статус, такі люди є розповсюджувачами інфекції.
Згідно зі статистичними даними, в усьому світі гепатитом В заражені більше 2 млрд. людей. І п’ята частина з них має хронічну його форму. Незважаючи на таке широке поширення вірусу, про гепатит говорять не так уже й часто, як, наприклад, про ВІЛ інфекції. До речі, вірус гепатиту В заразніший від ВІЛ у 100 разів!
Гепатит А передається контактним шляхом через немиті руки, заражені вірусом предмети або брудну воду. Тому не дивно, що найчастіше спалахи захворювання цією інфекційною хворобою спостерігаються саме в дитячих колективах у теплу пору року. Дехто вважає, що гепатити груп В і С – захворювання наркоманів і алкоголіків, однак це не так. Так, передаються ці віруси найчастіше через кров і незахищений статевий контакт, але «підхопити» їх може абсолютно кожний, наприклад, у косметичному салоні при проколюванні вух, процедурі манікюру (якщо майстер погано простерилізував інструмент), при переливанні крові в лікарні, при пологах і в стоматології.
Гепатит С – виліковується повністю. Дивно, але, виявляється, є люди, які перенесли це захворювання в прихованій формі і при цьому видужали без спеціального медичного втручання. Однак таких людей – одиниці.
На відміну від гепатитів інших типів гепатит В – не піддається лікуванню, але в той же час від нього можна захиститися, зробивши щеплення. У нашій країні вакцинація дитини від цього типу вірусу відбувається в перший день після народження згідно з національним календарем щеплень. Також існує вакцина і від гепатиту А. Від інших же типів вірусу вакцину поки не винайшли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com