Щоденна вівсянка на сніданок шкідлива для кісток

Вівсянка для кожного з нас відома як надзвичайно корисна каша, що її варто їсти якомога частіше.
Проте, недавні дослідження гастроентерологів та дієтологів показали, що постійно споживати вівсянку не просто немає потреби, а в жодному разі не варто, оскільки це може бути надзвичайно небезпечно для здоров’я.
Учені з Австралії дійшли висновку: користь від вівсянки буває тоді, коли її споживають без зайвого фанатизму.
Дієтологи наголошують: ця злакова каша здатна обволікати слизову оболонку шлунка, нормалізуючи в результаті його роботу. Саме тому вівсяні пластівці для багатьох є ідеальним продуктом здорового харчування. Вівсянку рекомендується їсти впродовж двох тижнів, тоді вона допомагає стабілізувати вагу, привівши організм у тонус. Незважаючи на такі позитивні якості, в цього продукту, на жаль, є й «темний» бік.
Не секрет, що до складу вівсянки входить фітинова кислота, а вона гальмує всмоктування кальцію в кишечнику. Крім того, що кислота не дозволяє кальцію нормально засвоїтися, так вона ще й сприяє його вимивання з кісток людини.
Втім, через озвучені застереження не варто повністю відмовлятися від вівсянки, бо вона є унікальним джерел мікроелементів і вітамінів, що необхідні для нашого організму. А ось зменшити обсяги її споживання все ж не завадило б, кажуть медики.
Фітинова кислота
Що стосується небезпечної фітінової кислоти, то вона міститься не тільки у вівсянці, а й у всіх зернових, деяких бобових і навіть овочах.
Цікаво, що більша частина фітину зосереджена в певних органах рослин, а якщо бути точнішими, то значна частина – в насінні. Невелика його кількість є у вегетативних органах, наприклад, у коренеплодах і коренях, у листі.
На сьогодні добре відомо, що фітин знижує біодоступність не тільки кальцію, але й фосфору, цинку, магнію, а також багатьох інших речовин. Їх вивільнення відбувається в ході гідролітичного розщеплення ефірних зв’язків кислоти фітазами рослинного, тваринного або ж мікробного походження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com