Нагорода за знання – стипендія американського фонду

Г. Капустян вручає нагороду переможниці конкурсу Дарині Бондар.

Уже вкотре стає приводом для гордості наша сільська молодь, випускники навчальних закладів Кременчуччини – розумні, ерудовані, активні й небайдужі. Про себе вони заявлять на весь голос не лише на теренах району, а й в Україні та за кордоном.

Нещодавно додали слави нашому краю випускниці Зарудянської школи – Дарина Бондар та Піщанської гімназії – Олена Рець. Дівчата взяли участь у конкурсі «Я – українка! Я – українець!», започаткованому навесні 2017 року Президентом Фонду імені Катерини Ковшевич (США), американкою українського походження, доктором Христиною Дурбак, і успішно справилися з поставленим завданням. Крім того, вони стали ще й стипендіатами Фонду. Досягти цього виявилося непросто.
– Учасникам конкурсу треба було написати студентське есе, приурочене 100-річчю Української революції, – розповідає Регіональний директор Фонду, професор Ганна Капустян. – Всього 250 словами вони повинні були висловити любов до власного роду, університету, Кременчука, України через призму свого серця, своєї відданості рідній землі. Президент Фонду імені Катерини Ковшевич, доктор Христина Дурбак висловила побажання: «Я би хотіла, щоби студенти, котрі вже отримали, й ті, хто хочуть отримати поміч від Фонду, взяли участь у конкурсі». А допомога від американського Фонду досить суттєва: оплата навчання студентів, які мають достойні показники в навчанні й займають активну громадянську позицію щодо популяризації історії Української державності, української мови та літератури та поширенні українських традицій.
За підсумками конкурсу Дарина Бондар, яка сьогодні навчається в Харкові в Національній фармацевтичній академії України, стала переможцем і була нагороджена дипломом першого ступеня, а Олена Рець, нинішня студентка Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського, увійшла до числа номінантів і отримала заохочувальний диплом.

Олена Рець.

Урочисте вручення дипломів переможцям конкурсу «Я – українка! Я – українець!» та Сертифікатів про оплату навчання студентів Благодійним Фондом імені Катерини Ковшевич відбулося 11 жовтня в стінах Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського. Цю приємну місію виконали Регіональний директор Фонду імені Катерини Ковшевич, професор Ганна Капустян та перший проректор Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського, професор Володимир Никифоров.

І студенти, й викладачі, окрім вдячних слів на адресу Христини Дурбак за високу оцінку їхніх досягнень, висловили й тверде переконання в тому, що стипендія від Фонду імені Катерини Ковшевич слугує для них додатковим стимулом у поглибленому вивченні української історії, життя її видатних людей, зміцнює бажання поширювати отриманні знання серед студентської молоді та ровесників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *