Як зробити кориснішими звичайні продукти

1. ЧАЙ КРАЩЕ ЗАВАРЮВАТИ НЕ ОКРОПОМ
Чай треба заварювати зовсім не окропом, як це прийнято вважати, а водою температури 90-95°С – так у ньому краще зберігаються вітаміни.
І це потребує всього хвилину вашого терпіння – приблизно стільки часу потрібно, щоб вода у відкритому посуді охолола до потрібної температури.
2. ВІВСЯНА КАША НА МОЛОЦІ КОРИСНІША, НІЖ КАША НА ВОДІ
З молочної каші засвоюється й рослинний білок, що міститься в зернах, і молочний білок – таким чином каша з вуглеводної страви перетворюється на цінну білкову. А якщо каша зварена на воді, то білок з неї не засвоюється взагалі.
3. БОБОВІ ПЕРЕД ВАРІННЯМ ПОТРІБНО ЗАМОЧУВАТИ
І робити це слід не для того, щоб квасоля, горох або боби швидше зварилися (хоча цей ефект ви теж одержите), а для видалення з них речовин, що викликають метеоризм. У результаті такого замочування бобові засвоюються на порядок краще.
Зробіть розчин із содою (приблизно 1 ст. л. на 1 л води), замочіть в ньому бобові на 3-4 години, а потім промийте. Ця немудра дія допоможе зробити навіть відомий своєю «музикальністю» горох легко перетравлюваним і безпечним для здоров’я.
4. МАКАРОНИ БАЖАНО НЕДОВАРЮВАТИ
Недоварені макарони мають досить низький глікемічний індекс (40 одиниць – той же, що в суниці або мандарин), а тому гарантують довге почуття ситості. Щоб досягти такого ефекту, варіть макарони на 2 хвилини менше, ніж рекомендовано на упаковці.
Вищесказане стосується тільки макаронів із твердих сортів пшениці. Макарони з м’яких сортів ніякі маніпуляції з варінням кориснішими не зроблять – за вмістом швидких вуглеводів їх можна сміливо порівнювати зі здобною випічкою.
5. БУРЯК КРАЩЕ ЇСТИ СИРИМ
Це мало хто робить, і зовсім даремно.
Спробуйте найбільш популярні салати з буряком – вінегрет і буряковий салат із часником – робити із сирим буряком, здрібненим на дрібній тертці. Виходить приємний свіжий і трохи незвичайний смак – можливо, він припаде вам до душі.
6. КАПУСТУ КРАЩЕ ЇСТИ В ТУШКОВАНОМУ, А НЕ В СИРОМУ ВИГЛЯДІ
У капусті міститься велика кількість сірковмісних речовин, і ці речовини суттєво збільшують газоутворення. Крім того, у свіжій капусті є речовини, що зв’язують йод, і не дають йому засвоюватися нашим організмом. І якщо людина тривалий час уживає капусту в сирому вигляді, це суттєво збільшує ризик захворювань щитоподібної залози.
Щоб запобігти метеоризму й захворюванням щитоподібної залози, тушкуйте капусту. При тушкуванні шкідливі речовини руйнуються, і капуста приносить здоров’ю тільки користь.

7. ПОМІДОРИ КОРИСНІШЕ СПОЖИВАТИ У ВИГЛЯДІ ТОМАТНОЇ ПАСТИ
Томати цінуються, насамперед, вмістом у них лікопину, що є найсильнішим антиоксидантом. Термічна обробка майже не знижує його вміст у продуктах, але при обробці з томатів випаровується вода, тому концентрація лікопину збільшується.
Так, у свіжих помідорах міститься від 5 до 50 міліграмів лікопину на кілограм ваги, а в томатній пасті – уже від 55 до 1500! Рекомендована норма лікопину – 5-10 мг на добу, що можна одержати в середньому з 300 г свіжих томатів або з однієї столової ложки томатної пасти. Вибір за вами!

8. ПЕЧЕНІ ЯБЛУКА КОРИСНІШІ, НІЖ СВІЖІ
Найцінніша речовина в яблуках – це пектин. Він виводить з організму шкідливі сполуки та поліпшує мікрофлору кишківника. У печених яблук пектину міститься більше, і засвоюється він із них повніше.

9. ВАРЕНА МОРКВА КОРИСНІША, НІЖ СИРА 
Морква славиться високим вмістом у ній бета-каротину (вітаміну А). У вареній моркві кількість цього цінного елемента значно збільшується.
Але для зниження ваги і підтримки стрункості краща все-таки сира морква – вона менш калорійна і її глікемічний індекс набагато нижчий, ніж у вареної.
Ось такі несподівані факти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *