Успішна реалізація проекту

«Підвищення ефективності поводження з твердими побутовими відходами на території Піщанської об’єднаної територіальної громади» – з таким проектом минулого року Піщанська сільська рада взяла участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області й успішно його виграла.
Основна мета проекту – покращення умов проживання населення територіальної громади, формування в жителів культури поведінки зі сміттям, підтримання належного рівня санітарно-епідеміологічної безпеки в місцях мешкання, зменшення обсягів видалення відходів та відповідне зниження забруднення довкілля на території Піщанської громади, проведення роботи з підвищення екологічних знань, особливо серед учнів шкіл, широка рекламна та просвітницька кампанія серед мешканців.
Не секрет, що питання благоустрою, санітарного стану, облаштування сміттєзвалищ сьогодні досить актуальне. Не обійшла ця проблема й нас, оскільки після утворення Піщанської об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання Гориславської сільської ради до Піщанської сільської ради збільшилась кількість населення та території. Наразі населення громади становить 8548 осіб (с. Піщане – 5369, с. Кривуші – 2117, с. Ковалівка – 136, с. Гориславці – 493, с. Коржівка – 37, с. Олефірівка – 93, с. Миловидівка – 303). Територія громади займає площу 78,03 кв. км.
Ще в лютому минулого року рішенням 5-ої сесії сільської ради 7-го скликання була затверджена «Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Піщанської сільської ради на період 2016-2017 рр.», спрямована на підвищення ресурсозбереження, зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище і здоров’я людей. Для часткового вирішення питань із благоустрою, утилізації твердих побутових відходів та нормального функціонування громади необхідна відповідна техніка й облаштування. Тож сільська рада взяла участь в обласній програмі на придбання сміттєприбиральної машини і в недалекій перспективі очікує на її отримання. Крім того, постала потреба у 20 контейнерах для збору твердих побутових відходів. Вартували вони недешево, тож аби віднайти кошти на це, і був розроблений проект «Підвищення ефективності поводження з твердими побутовими відходами на території Піщанської об’єднаної територіальної громади».
Загальний бюджет цього проекту складав 135 тисяч гривень. На сьогодні він профінансований у повному обсязі. 50 відсотків – 67500 гривень – були виділені з обласного бюджету, 60500 гривень – із бюджету Піщанської сільської ради й 7000 гривень надійшли від партнера проекту – ТОВ «КреМікс». Придбані контейнери для збору твердих побутових відходів знаходяться на балансі Піщанської сільської ради і будуть встановлені, як тільки надійде сміттєприбиральна техніка.
Успішна реалізація цього проекту дає можливість запровадження системності у сфері поводження з побутовими відходами, зменшення соціальної напруги, зниження забруднення довкілля, поліпшення санітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації, ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Та головне – це важливий і ефективний важіль у формуванні екологічної свідомості та культури мешканців громади, в тому числі дітей та підлітків, у поводженні з твердими побутовими відходами.
Виконавчий комітет Піщанської сільської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *