Володимир Гройсман побував на Кременчуччині


Нещодавно на Кременчуччині з робочою поїздкою перебував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 26 жовтня гелікоптер доставив очільника Уряду на вертолітний майданчик Єристівського гірничо-збагачувального комбінату.Й хоча візит високого гостя проходив на території Кременчуцького району, безпосередньо життя і проблем його жителів він не стосувався. Вочевидь, саме тому й серед присутньої когорти чиновників нікого з представників районної влади не було. Володимир Гройсман оглянув панораму кар’єру та промислового комплексу ТОВ «Єристівський ГЗК», ознайомився з роботою ремонтного цеху та виставкою малої комунальної техніки, виробленої промисловими підприємствами Полтавщини. Гідом високопосадовця в цій екскурсії був особисто народний депутат Костянтин Жеваго – певно, на правах господаря комбінату. Він же в актовій залі, де відбулася зустріч глави Кабінету міністрів із представниками гірничо-збагачувальних комбінатів, презентував здобутки й перспективи розвитку компанії FERREXPO й висловлював подяку Уряду за розуміння, допомогу й підтримку; Володимир Гройсман навзаєм захоплювався результатами діяльності підприємства, тішився нарощуванням потужностей і збільшенням обсягів реалізованої продукції, відзначаючи вплив цих чинників на розвиток регіону й держави, й теж дякував – керівництву комбінату за ефективне виробництво і внесок у розбудову національної економіки.
З огляду на те, що діяльність єристівського гірничодобувного підприємства так чи інакше чинить певний вплив і на довколишні сільські громади, можна стверджувати, що візит Прем’єра опосередковано таки стосувався й району та його мешканців. Наприклад, у ході зустрічі Костянтин Жеваго озвучив імовірний термін випуску першої продукції Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, проти відкриття якого вже сім років поспіль рішуче виступає частина населення кременчуцького регіону. Це буде вже через 5 – 7 років, максимум – через 10, запевнив він. Також похвалився великою кількістю робочих місць і високими – понад 12 тисяч гривень – заробітними платами працівників підприємства, серед яких є й наші селяни. А ще не оминув увагою благодійницьку діяльність своєї компанії, що поширюється й на Кременчуцький район.
Та й Володимиру Гройсману довелося «перейнятися» проблемою сільської громади. Журналіст газети «Кременчуцький Телеграф» Лариса Артеменко зауважила, що у вересні жителі села Єристівка зверталися до нього з проханням захистити їх, допомогти з переселенням і отриманням компенсації за руйнування житлових будинків, загибель дерев і важкі умови життя через шкідливий вплив Єристівського гірничо-збагачувального комбінату. Автори звернення отримали відповідь, де йдеться, що їхній лист переадресований Полтавській облдержадміністрації. «Це все, чи Ви ще чимось можете допомогти жителям Єристівки?», – завершила своє запитання журналістка. На що Прем’єр-міністр відповів: «Насправді завжди треба допомагати людям вирішувати проблеми. 663 мільйони гривень FERREXPO проінвестувала в соціальні програми. Це достатньо серйозна цифра. Тому я вважаю, що облдержадміністрація має направити лист до місцевого керівництва, сільської ради, і вони спільно мають подивитися, що можна зробити, чим можна допомогти людям. Завдяки децентралізації бюджети на місцях отримали дуже значні кошти… Я завжди за те, щоб допомогти. Можеш допомогти – допоможи. Це мій головний принцип».
Вичерпно? Обнадійливо? Певно, єристівчанам знову доведеться губитися в здогадках: зависнуть ці слова глави Уряду в повітрі чи стануть керівництвом до дії місцевим чиновникам або ж власникам комбінату?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *