Без пилу й бруду: як почистити листя кімнатних рослин

Домашні рослини приносять у будинок затишок, даруючи нам радість споглядання живої краси. Крім цього, вони відіграють ще одну важливу, але непомітну для простого ока роль – роль домашнього природнього очисника повітря або фільтра, здатного утилізувати пил, бруд і токсини.
Фільтрацію повітря здійснює листя. На його поверхні й осідає пил, бруд і кіптява. Згодом кількість осілих на листі речовин збільшується і призводить до закупорювання устячок, позбавляючи рослину можливості повноцінно дихати, провокуючи виникнення захворювань і ризик поразки шкідниками.
Ось чому так важливо періодично очищати листя. Ви можете робити це планово, наприклад, раз на два тижні, або спонтанно, за необхідності, керуючись візуальними спостереженнями. Але робити це потрібно.
Чищення листя можна провести різними способами. Вибір залежить від розмірів і особливостей покриву листяної пластинки.

ЧИСТИМО ВЕЛИКЕ ГЛАДЕНЬКЕ АБО ШКІРЯСТЕ ЛИСТЯ
Такі листяні пластинки характерні для фікусів, дифенбахій, кротону. На великих листях і забруднення помітніше. Тому й чистять його частіше – щотижня.
М’якою вологою тканиною, серветкою або губкою обережно протріть листяну пластинку з кожного боку.

ЧИСТИМО РОЗСІЧЕНЕ АБО СКРУЧЕНЕ ЛИСТЯ
Таке листя характерне для папоротей, красули, драцени. Їх чищення зручніше провести з допомогою теплого душу зі слабким напором води. Не забудьте попередньо закрити ґрунт плівкою, що захистить його від розмивання.
Теплий душ прихильно прийме будь-яка рослина, тому ним можна побалувати і крупнолистні форми рослин.
Буває, що на листі рослин осідає кіптява та жир. У цьому разі доречним є застосування м’якого (дитячого) мила або шампуню. Мильний розчин змивають теплою водою.

ЯК ЧИСТИТИ РОСЛИНИ З ОПУШЕНИМ ЛИСТЯМ
Листя фіалок, глоксиній, деяких бегоній опушене. Як його почистити? У цьому разі доцільно влаштувати сухе чищення м’яким пензликом, щіточкою або тканиною з ворсом.
Використання води й тим більше мила є доречним тільки у виняткових випадках. Наприклад, при дуже сильному або жировому забрудненні.
Вологе чищення проводять удень. До кінця дня листя має обов’язково просохнути. Причому буде краще, якщо його сушіння пройде в темному й теплому приміщенні, при повній відсутності протягів.

АЛЬТЕРНАТИВНІ СПОСОБИ ЧИЩЕННЯ ЛИСТЯ РОСЛИН
Крім традиційних способів чищення листя, описаних вище, є й інші, альтернативні.
Деякі квітникарі практикують протирання листя рослинними оліями, молоком, пивом, яєчним жовтком або слабким розчином оцту. Вважається, що в цьому разі рослина одержує більше поживних речовин і має ефектніший вигляд.
Добитися особливого блиску листя допоможуть і різні поліруючі аерозолі для рослин, наявні в продажу.
Як бачите, догляд за домашніми зеленими вихованцями не повинен зводитися до поливу та підживлення. Є ще кілька важливих, але нескладних заходів, зневажати якими не варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com