Лист нащадкам із далеких 70-их


Нещодавно виповнилося 100 років Жовтневої революції. З цієї нагоди в Кременчуці близько двох десятків людей похилого віку поклали квіти до пам’ятника «Борцям за владу рад», що знаходиться в Крюківському районі.
Цього ж дня згадала про століття Великого Жовтня й кременчуцька юнь, а точніше – вихованці ліцею № 4. Їм випало відкрити Капсулу часу, замуровану в стінах цього навчального закладу 30 вересня 1979 року. Лист нащадкам написали тоді ветерани Великої Вітчизняної війни – учасники урочистої зустрічі колишніх бійців 39-го гвардійського Віденського повітряно-десантного корпусу, що відбулася з нагоди 36-ої річниці визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників. І адресувалося послання молоді 2017-го – року, коли мав відзначатися 100-літній ювілей Жовтневої революції. Передбачити, що через чотири десятиліття суспільство зміниться й закон про декомунізацію зовсім по-іншому трактуватиме цю історичну подію, скасувавши й саме відзначення свята, тоді ніхто не міг. Як не могли й сьогоднішні ліцеїсти зігнорувати такий хвилюючий епізод і не відкрити капсулу, адже це – літопис їхнього ліцею.
Послання було на двох аркушах і заповідало нинішньому поколінню цінувати, любити й берегти Батьківщину, прикрашати її своєю працею й турботою.
Віднині капсула й послання знайдуть своє місце в музеї навчального закладу. А теперішні учні готуватимуть уже свій лист нащадкам: до покоління 2044 року. Саме тоді ліцею № 4 випов­ниться сто літ. Замурувати нову капсулу планують у травні 2018-го – на День ліцею.
Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *