Патріотизм прищеплюють на прикладах історії

Краще один раз побачити, аніж сім разів почути. В істинності цих слів пересвідчилися учні Вільнотерешківської загальноосвітньої школи імені І.М. Волочая, які побували нещодавно на екскурсії до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Святиня незламного козацького духу, символ боротьби українського народу за незалежність і свободу, цей комплекс вражає й захоплює, дивує і змушує заглибитись в далеку минувшину, доторкнутися серцем до славної історії України.
– Незабутні емоції й почуття залишилися у школярів після відвідин архітектурно-меморіального комплексу «Цитадель Батуринської фортеці», що відтворює вигляд найбільш укріпленої частини міської фортеці 1669-1708 років; пам’ятного знака героїчним оборонцям Батурина, що став першим вшануванням пам’яті шістнадцяти тисяч українців, які загинули в Батурині в 1708 році, відстоюючи наше право на незалежну державу, – ділиться враженнями від поїздки вчитель Вільнотерешківської школи Інна Косенко. – Єдиним автентичним свідком життя і діяльності гетьманів Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича, Івана Мазепи та руйнації Батурина в 1708 році є будинок Генерального суду Лівобережної України, де також побували наші учні. І, звісно ж, вразили нас будинок генерального судді Василя Кочубея, парк «Кочубеївський», палацово-парковий ансамбль гетьмана України Кирила Розумовського.
Саме такі екскурсії вчать юне покоління знати й шанувати свою історію, пишатися своєю Батьківщиною, прищеплюють їм почуття патріотизму.

Особливого значення надають патріотичному вихованню і в Пришибській загальноосвітній школі. Переконливе свідчення цьому – традиційні перемоги їхнього козацького рою «Сагайдачний» у районних змаганнях Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») й успішні виступи на обласному її етапі.
А нещодавно в стінах цього навчального закладу відбувся цікавий патріотично-виховний захід, організований для старшокласників учителем історії Оксаною Івахненко. До 75-ої річниці створення Української повстанської армії вона разом з учнями 8-11 класів підготувала й провела усний журнал, присвячений боротьбі українського народу за незалежність.
Почався він із виконання гімну ОУН-УПА «Зродились ми великої години». Потім кожен клас перегортав сторінки усного журналу, з яких поставали цікаві історичні факти про мету створення Української повстанської армії, її чисельність і склад, особливості ведення бойових дій, звитяги й буденні справи тощо. Розповіді перемежовувалися повстанськими піснями «Лента за лентою», «Світить сонце, світить ясне», «Нас весна не там зустріла», «Ой у лісі, на полянці, стояли повстанці».
Долучаються до патріотичних заходів у школі й учні середніх класів. Зокрема, нещодавно вони взяли участь у тереновій грі «Шляхами героїв». Діти показали свої знання з історії рідного краю, розповіли про односельців, які стояли і продовжують стояти за захисті рідної землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com