Серце, віддане землі

Володимир Хоменко.

Щедро напоєна осінніми дощами, дбайливо вкрита золотою ковдрою опалого листу, заврунена зеленим оксамитом озимини – осінь завжди тішить його хліборобську душу. А нинішня й поготів, адже вона особлива, сімдесят п’ята на його життєвому прузі. Й нехай уже й від виробничих справ відійшов давно, й загальногосподарські клопоти щодень не обсідають, серце його все одно назавжди землі віддане.

Ім’я Володимира Хоменка з Ялинців добре відоме на кременчуцьких теренах. Знаний свого часу в районі аграрій, він чимало сил і здоров’я поклав задля того, аби не лише врожаїлася щедро його рідна земля, а й плодоносили його життєві гони – працелюбством, здобутками, добром, шаною, вдячністю.
Свою славну ювілейну дату іменинник відзначив 11 листопада. Саме цього дня в лихолітньому 1942 році бусол приніс його в родину Хоменків. У дитячих спогадах війні й розрусі, звісно, місця немає – занадто малим був, аби пам’ятати фашистську окупацію. Тож рідне містечко Гадяч залишається назавжди у споминах затишним і мальовничим отчим краєм: тут здобував середню освіту й разом із тим проходив сувору школу нелегкого повоєнного життя. До праці долучився ще з дитинства, допомагав батькам по господарству, доглядав молодшого брата, підсобляв по дому.
Після закінчення Гадяцької десятирічки Володимира призвали на службу до армійських лав. Там, у підмосковній частині військ протиповітряної оборони, пройшов сувору трирічну школу дисциплінованості, мужності, витривалості, наполегливості, що неабияк придалося йому в подальшому. Демобілізувавшись, із численними подяками від військового командування, прямо з частини, як був – у солдатському обмундируванні – приїхав на вступні іспити до Полтавського сільськогосподарського інституту. Склавши успішно всі екзамени, з 1 вересня 1964 року був зарахований на 1 курс агрономічного факультету.
Щасливі студентські будні осяяло ще й велике кохання. Чи не з перших днів навчання доля звела Володимира з його землячкою, а тоді вже й одногрупницею, Тамарою. 22 травня 1966 року зіграли весілля, невдовзі й первістком тішилися – донькою Світланою. П’ять студентських літ промайнули, наче одна мить. У 1969 році молодий спеціаліст Володимир Хоменко разом із родиною приїхав працювати в село Ялинці на Кременчуччині, в місцевий колгосп «Маяк». Він – головним агрономом, вона – бригадиром овочевої бригади. Через два роки ялинцівський «Маяк» і недогарківська «Іскра Леніна» об’єдналися в одне велике господарство з центром у Недогарках. Володимир Іванович трудився в ньому головним агрономом, а пізніше й очолив колгосп. Природжені селянська мудрість і розважливість, сумлінність, відповідальність, почуття обов’язку й високий професіоналізм дозволили йому вміло й ефективно організувати роботу своєї галузі. А разом з тим принесли не лише повагу й шану колег та односельців, а й високе визнання держави: спочатку він був нагороджений медаллю «За трудову доблесть», а 1976 року – орденом Трудового Червоного Прапора!
Без перебільшення, Володимира Хоменка вважали одним із кращих агрономів у районі. Певно, саме тому в 1983 році йому довірили очолювати районне агропромислове об’єднання. В керівному кріслі він пропрацював п’ять років, невсипущі й клопітні обов’язки очільника сільськогосподарської галузі були йому до снаги, однак «земне» тяжіння й ностальгія за широкими просторами пшеничних полів таки взяли верх. Тож коли знову в Ялинцях відокремився «Маяк», Володимир Іванович став у господарстві головою правління й трудився на цій посаді ще десяток літ. Працьовитий, енергійний, знаючий свою справу спеціаліст, чуйний керівник і хороший організатор, він зумів згуртувати міцний і досвідчений колектив спеціалістів. За часів його керівництва в селі Ялинці з’явилися будинок тваринника, нові господарські приміщення на фермі й на току, були збудовані гаражі, виросли оселі для спеціалістів, укрилися асфальтом сільські дороги.
Однак, підірване здоров’я змусило його залишити цю роботу й перейти агрономом у новоутворене господарство «Прометей», що відділилося від «Маяка», а пізніше – на таку ж посаду на Кременчуцьку спеціалізовану базу матеріально-технічного забезпечення державного підприємства «Агротек».
Шанований серед людей, Володимир Іванович багато років поспіль обирався депутатом сільської, районної та обласної рад. І як очільник сільгосппідприємства, і як народний обранець, він завжди переймався турботами жителів села, допомагав усім, чим міг. Та й нині не залишається на узбіччі життя, не прощається зі своєю улюбленою справою – агрономією. Неперевершений садівник-експериментатор, він посадив чимало дерев і в колгоспному садку, і в себе вдома, і в сина. Зі своєї маленької батьківщини – Гадяча – привіз на ялинцівську землю ліщину, бузок, проліски. Кажуть, на одному стовбурі він умудрився прищепити 4 сорти сливи і 3 сорти черешні! Часто звертаються до Володимира Івановича за порадами й односельці, адже він багато читає, цікавиться новими сортами, отрутохімікатами, добривами, знайомиться з новинками сільськогосподарського виробництва, рибальства, мисливства.
…Із далечіні прожитих літ теплом і щастям світиться його життєва дорога. Найбільше сяйво на ній випромінює родина – велика, міцна, дружна. Минулого року Володимир Іванович і Тамара Петрівна Хоменки відсвяткували золотий ювілей свого подружнього життя. За ці півстоліття ніякі вітри й негоди не загасили ватру їхнього кохання, не остудили почуття, не принесли розчарування й смуток. Сьогодні вони безмірно багаті, бо мають найдорожчий людський скарб. Донька Світлана й зять Леонід, сини Віктор і Олександр, невістки Катерина і Юлія – їхні надійні опора й підтримка, а п’ятеро онуків – гордість, надія і втіха. Старший онук відслужив військову службу, менший – навчається в Піщанській гімназії; всі три онучки – вже самостійні: Мирослава і Ярина працюють у Києві, Анна – в Кременчуці.

Справжній син землі, людина щирого серця й великої скромності, Володимир Хоменко може по-праву пишатися своїм славним, щедрим і ваговитим життєвим ужинком. Широка й сонячна нива його хліборобської долі колоситься рясно і засіяним добром, і заслуженою шаною та любов’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com