Чи треба на святу Катерину ховатися під перину і як у давнину дівчата закликали долю вечеряти

Християни цього дня вшановують пам’ять великомучениці Катерини, а в давнину це було свято Дівочої долі. Святій Катерині випало жити під час гонінь на християн. Вона була донькою правителя міста Александрії Єгипетської за часів імператора Максиміна. Дівчина вирізнялася надзвичайною вродою і розумом. До Катерини сваталися юнаки з найбагатших родин, але вона всім відмовляла. Таємно Катерина прийняла християнство, за що гонителі віри невдовзі її стратили.

В Україні здавна великомученицю Катерину вважали своєю святою покровителькою дівчата і жінки. На Катерини існувала величезна кількість гадань. Зокрема, був поширений звичай «закликати долю», або «кликати судженого до каші». Для цього дівчата брали горня з кашею чи борщем, виходили опівночі надвір і гукали: «Доле, доле, іди до мене вечеряти!» або: «Іди, іди, суджений, кашу їсти!» Доброю прикметою вважали, якщо в цю мить заспіває півень. Інколи хлопці, які сиділи в схованці, почувши голос коханої дівчини, подавали відповідні звуки. До речі, цього дня хлопці суворо постували, щоб «свята Катерина послала гарну дружину».

Святу Катерину шанували також як помічницю у важких пологах, до неї в молитвах зверталися жінки, сподіваючись позбутися різних сімейних проблем та негараздів. Також Катерину вважали покровителькою учнів, студентів, науковців, адже за життя сама свята була надзвичайно розумною та освіченою жінкою.

Традиційно з приходом Катерини сподівались на люті морози. Тому й казали: «Як Катерина по воді, то Різдво по льоді», «Як на Катерину холодно, то буде голодно», а отже – «На святу Катерину – ховайся під перину».

З іменинами вітайте Катерину, Євгена, Михайла, Олександра, Олексія.

Нині 19-ий місячний день, позначений не надто позитивною і доброю енергетикою. Сьогодні все може бути в мінусі: погода, настрій, фінанси, успіх, стосунки… Втім, це дуже вдалий час для високої творчості, занять наукою, відкриттів і осяянь. Відмовтеся від великих фізичних навантажень, навіть від масажу. Найкращими ліками була б тиша і перебування на самоті у лісі, поміж великих дерев. Якщо не маєте такої можливості – помедитуйте.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: -17,6; а найтеплішим у 1926 – +14,4.

Джерело: https://www.ukrinform.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com