Олія гвоздики – перевірений і ефективний рятівник

Батьківщиною гвоздикового дерева є Індонезія, воно росте також у Малайзії, на Мадагаскарі, у Занзибарі, на Філіппінах і на Молуккських островах, в Індії та Шрі-Ланці.
Висушені бутони квіток, що не розпустилися, гвоздичного дерева належать до найдавніших із відомих прянощів. У Європу гвоздика була завезена з Цейлону, звідки кораблі, вантажені прянощами, привозили свій товар у порти Червоного моря, а потім каравани доставляли їх в Олександрію й далі. У часи римських імператорів гвоздику стали використовувати по всьому Середземномор’ю. Ціна пряної гвоздики була вища, ніж ціна золота.
Гвоздикову олію одержують із квітів і листя гвоздикового дерева. Олія з бутонів квіток має більш теплий аромат, ніж олія з листя з трав’янистим ароматом. Але лікувальна дія обох видів олій однакова.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГВОЗДИКИ

Гвоздика своїм сильним, пряним, теплим, солодким ароматом створює атмосферу свята незалежно від того, використовується вона в якості прянощів для випічки та інших страв, чи як аромоолія. Вона має сильну антисептичну, спазмолітичну, зміцнювальну, стимулюючу і вітрогінну дію. Застосовується при зубних болях і запаленнях ясен, тому гвоздикова олія часто входить до складу засобів для ополіскування ротової порожнини й зубних паст.
Гвоздикова олія виявляє дезінфікуючу дію на шкіру, допомагає при шлунково-кишкових нездужаннях, проносі та метеоризмі. Завдяки своїй збуджуючій дії на матку раніше ця олія застосовувалася для допомоги в пологах і при затримці менструації.
Гвоздикова олія сприятливо діє на шкіру при лікуванні корости, шкірних виразок, укусів комах, бородавок і гнійних ран. Ефірна олія пряної гвоздики стимулює діяльність мозку, підвищує здатність зосередитися на предметі. Її зміцнювальну дію використовують для відновлення після тривалої розумової роботи, при розумовій перевтомі, при ослабленні розумової діяльності.
Олія пряної гвоздики добре поєднується з олією анісу, базиліка, і особливо – імбиру. Гармонію створює загальна для всіх пряна нота, що по-різному проявляється в кожному з ароматів. Для створення більш теплої композиції ароматів можна змішати олію пряної гвоздики з олією апельсина, кориці, мандарина або евкаліпта.

ФОРМИ ЗАСТОСУВАННЯ ОЛІЇ ГВОЗДИКИ

• Для догляду за зубами й ротовою порожниною. Найчастіше з ароматом пряної гвоздики у нас пов’язаний підсвідомий неприємний спогад про відвідування зубного лікаря. В стоматологічній справі гвоздикова олія використовується як сильний антисептик, що має потужну дезінфікуючу й одночасно знеболюючу дію, яка проявляються завдяки активній речовині, що міститься у гвоздиці, евгенолу.
Олія пряної гвоздики – традиційний засіб від зубного болю. Змочіть у ній ватку й покладіть на хворий зуб або ділянку ясен.
Склад для полоскання порожнини рота. 2 краплі олії пряної гвоздики на склянку води. Добре перемішати.
• Аромалампа. Щоб створити святковий настрій у приміщенні, використовуйте в аромалампі наступну суміш: 5 крапель олії апельсина, 3 краплі олії кориці й 5 крапель олії пряної гвоздики.
• Захист від комах і засіб для засмаги. Змішайте 1-3 краплі олії пряної гвоздики з олією для засмаги – комарі більше не будуть вас кусати, а гвоздика поліпшить загальний стан шкіри.
• Догляд за шкірою. Гвоздикову олію використовують у повсякденному житті для дезінфекції невеликих опіків, саден, дрібних порізів. Склад: 1-2 краплі ароматичної олії пряної гвоздики змішайте з маззю, кремом або лосьйоном після гоління й нанесіть на уражену ділянку шкіри. Гвоздикова олія подразнює шкіру. Для зовнішнього використання ви повин­ні застосовувати її особливо обережно.
Олію не можна приймати всередину. Крім того, вона протипоказана вагітним жінкам і дітям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *