Вирощуємо томати на підвіконні

Звичайний помідор, вирощуваний для їжі, досить часто можна зустріти на домашньому підвіконні. Томати дуже ефектно відтіняють інтер’єр будинку. Заодно можна й скористатися цією рослиною за прямим призначенням – збирати з нього плоди для використання на кухні.
Для розведення в домашніх умовах підходять дрібноплідні сорти, такі як Груша рожева, Ласун, Маля, Велика сливка. Методик розведення томатів багато. У цій статті піде мова про найпоширенішу методику, що відмінно себе зарекомендувала.
Посів насіння варто здійснювати наприкінці січня. Невелика ємкість заповнюється торфом і підготовлене насіння висаджується в цей торф. Злегка поливається тепленькою водичкою, накривається зверху плівкою або склом і ставиться в тепле місце. Через тиждень, при температурному режимі 22-24 градуси, з’являться перші паростки. За тиждень полив проводиться один раз, зовсім трохи.
Як тільки з’являться паростки, потрібно шукати більш прохолодне місце, де температура не перевищує 17 градусів. Це робиться для того, щоб паростки йшли не в ріст, а зміцнювали кореневу систему. Коли покажуться перші листочки, паростки слід пересаджувати. Беруться горщики об’ємом 0,5 літра, заповнюються сумішшю торфу й перегною.
Не слід забувати про дренаж. На дно необхідно покласти кілька шматочків керамзиту (не будівельного!). Як тільки саджанці приживуться й підуть у ріст, знадобиться лампа денного світла, бажано потужністю 80 Вт. Розташувати її необхідно зверху, на відстані 30 см від верхівок саджанців.  До початку березня включно молодим помідорчикам необхідне 6-годинне підсвічування щодня. Для поливу слід заварювати слабкий чай, ледве жовтого кольору. Самі чаїнки використовуються як мульча.
Коли з’являться перші суцвіття (зазвичай це відбувається наприкінці березня), потрібно зробити перевалку (пересадження разом зі старою грудкою землі) в ємності (пластикові відра) об’ємом 3-5 літрів і підв’язати до опори. Після припинення заморозку, у травні, можна перенести їх на свіже повітря (лоджія, балкон). Але якщо залишити їх на підвіконні, в компанії інших квітів, вони теж будуть себе непогано почувати.
На 8-10-ий день після пересадження почнуть з’являтися пасинки (відростки в пазухах листя). Їх обов’язково потрібно видаляти, тому що вони забирають поживні речовини в рослини. Молоді пасинки видаляються легко. Якщо час упущений і пасинки стверділи, їх треба видаляти ножицями, залишаючи близько сантиметра. Якщо виламати отверділий пасинок, утворюється ранка, що буде довго гоїтися (якщо заживе взагалі). До речі, видалення пасинків також додасть красу рослині, а заодно збільшиться врожай. Також треба видаляти нижнє листя, коли воно починає відмирати.
Помідор випускає гілки, посипані плодами. На кожній гілці в томатів виростає близько 16 дрібних плодів, 1 см у діаметрі. Смакові якості відповідають звичайним, «вуличним», помідорам. Можна використовувати й у салатах, і в гарячих стравах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *