Як запобігти целюліту

Целюліт – це винятково жіноча проблема. Він пов’язаний з відмінністю в будові жирового підшкірного шару та сполучної тканини в чоловіків і жінок. У прекрасної половини людства жировий шар у деяких зонах (саме там, де виникає целюліт) товстіший, окремі жирові клітини крупніші, а внаслідок більш пухкої сполучної тканини жирові камери виступають назовні, формуючи характерний для целюліту рельєф шкіри – апельсинову кірку. З віком целюліт помітно прогресує, чому чимало сприяє проблема цивілізації –гіподинамія – і неправильне нераціональне харчування.
Улюблені місця целюліту – стегна, сідниці, внутрішня поверхня колін, верхня частина рук, живіт. Спочатку його можна виявити при здавлюванні шкіри між двома пальцями рук. При цьому шкіра наобуває вигляду апельсинової кірки, тобто з’являється характерна нерівність шкіри. В міру прогресування целюліту його можна побачити і без здавлювання шкіри.
Боротися з цією неприємністю дуже складно, незважаючи на безліч методів лікування. Це, наприклад, целюлоліполіз і ліпосакція. Існують і більш привабливі методи, наприклад, абсолютно безболісне ультразвукове лікування, що проводять у комбінації з ручним або апаратним масажем, тощо..
Але найбільш ефективний метод боротьби з целюлітом – профілактика його виникнення. Краще подумати про це захворювання якомога раніше – до його виникнення або, що трохи гірше, на ранніх стадіях.

Фахівці рекомендують:
• не набирати зайві кілограми. Якщо вони вже є, то не поспішайте їх позбуватися. Нормалізувати вагу необхідно, але обов’язково поступово;
• вести активний спосіб життя. Підійдуть фізичні вправи, будь-які види спорту, особливо біг, плавання, їзда на велосипеді. Фізичне навантаження має бути щоденним і тривати не менше 15 хвилин. Особливо рекомендуються такі вправи: обертання стегон; підйом ноги вбік із положення стоячи на колінах; підйом ноги, зігнутої під кутом 90 градусів у колінному суглобі, стоячи на колінах; підйом ноги, лежачи на боці;
• велику користь може принести масаж щіткою або ручний масаж, особливо стегон, а також контрастний душ;
• нормалізуйте харчування – це майже найголовніша умова боротьби з целюлітом.
При незначних проявах целюліту допомагають антицелюлітні креми (особливо, якщо в їхньому складі є мукополіцукрид амінофілін). Урахуйте, що ефект крему проявляється тільки при тривалому застосуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *