Сьогодні Ганни; для чого “не порожні” молодиці дивилися на сніг, і чи варто сьогодні потикатися до суду

Цього дня Церква згадує зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. За переказами, батьки Пресвятої Діви Іоаким і Анна впродовж майже 50 років були бездітними. В юдеїв відсутність дітей у сім’ї сприймалася як покара Господа за гріхи і свідчила про неправедне життя подружжя. На бездітних дивилися з відвертим презирством і погордою. Це було важке випробування, передусім морального характеру. Втім, згодом святі Іоаким і Анна стали батьками, народивши Марію – майбутню Богородицю, святу Заступницю всіх християн. Цим святом Церква вказує, що промисел Божий починає діяти не з народження людини, а набагато раніше…

В народі цей день називали просто – «Ганни». З Ганниного дня українці активно готувалися до Різдва – прибирали оселі й посилено годували свиней, щоб мати до свят свіжину. На Закарпатті не пряли, особливо ті, в кого часто боліла голова. На Ганни молодиці при надії або як їх ще називали «не порожні» мусили обов’язково постувати (в інші дні дозволялося їсти скоромне), не лихословити, не сваритися ні з ким, а ще уникати людей убогих, з різними болячками (тобто людей з обмеженими фізичними можливостями). Натомість бажано було дивитися на сніг, небо, вогонь і воду. Все це робилося задля дитяти – щоби воно народилося гарненьким, розумненьким і мало добру вдачу.

Підмічали погоду: «Яка Ганка до полудня, така зима до кінця грудня», «Яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки».

З іменинами вітайте Анну, Стефана, Володимира, Єфросинію, Василя, Олександра.

Сьогодні 4-ий і 5-ий місячні дні. Непростий час, дається взнаки деяка втома, адже, як не як, а наближається кінець року. Згідно з соціологічними дослідженнями, приблизно 35 % американців вважають грудень найбільш стресовим місяцем року. 40 % респондентів переконані в тому, що перший місяць зими видається їм найкоротшим, а 15 % упевнені, що він є найрадіснішим і найпозитивнішим. Зорі цього дня радять дотримуватися в усьому міри, передусім у спілкуванні. Не кращий час для переговорів і вирішення юридичних суперечок. Можливі несподіванки, різні курйози і чудасії. На корпоративні вечірки заборони нема.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1967 році: –20,2; а найтеплішим у 1989 – +10.

Джерело: https://www.ukrinform.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com