Кожен четвертий – субсидіант

Вже майже три місяці, як жителі Кременчуцького району увійшли в опалювальний сезон. Селянам у власних оселях щастило: порівняно тепла погода й можливість самим регулювати витрати газу на обігрів житла дозволяють дещо економити, чого не скажеш про мешканців будинків із централізованим опаленням.Бути ощадливими змушують не лише високі комунальні тарифи, а й значно скорочені на цьогорічний період норми споживання газу та електроенергії при розрахунку житлової субсидії. А таких допомог на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на сьогодні в Кременчуцькому районі призначено 10101. Це в кілька разів більше, ніж було в опалювальний період 2014-2015 років (1612 особових справ), і дещо перевищує показники 2015-2016 років, коли субсидії отримували 8958 осіб, та 2016-2017 років, коли правом на державну підтримку користувалися 9062 домовласники. Якщо взяти до уваги, що станом на 1 вересня поточного року в районі чисельність наявного населення становила 39623 особи, то нині практично кожен четвертий мешканець району – субсидіант.
Уже тільки ці цифри змушують задуматися, скільки за ними стоїть копіткої роботи як уповноважених осіб сільських рад та об’єднаних територіальних громад, які приймають документи й доставляють їх до районного управління соціального захисту, так і відповідальних працівників управління, яким доводиться працювати подовжений робочий день, аби вчасно оформити всі особові справи.
За словами начальника управління соціального захисту Віктора Приходька, субсидія призначається індивідуально кожному заявнику в залежності від споживання природного газу, електроенергії та отриманих доходів і обраховується відповідним програмним забезпеченням «Житлові субсидії». Лише нинішнього року були здійснені 9 масових перерахунків житлової субсидії, пов’язані зі зміною тарифу, зміною термінів та зміною норм споживання. Зокрема, двічі в березні – через зміну тарифів на постачання холодної води та електроенергії; у квітні та травні – у зв’язку із завершенням опалювального та початком неопалювального періоду; у червні – через зміну тарифу на газопостачання; у серпні – у зв’язку зі змінами норм споживання природного газу; в жовтні – з початком опалювального періоду; двічі в листопаді були проведені автоматичний масовий перерахунок на повні місяці опалювального періоду та масовий перерахунок через зміну тарифів по ОСББ «Мрія».
Наразі по Кременчуцькому району середній розмір субсидії становить 1325,40 гривні.

Сьогодні, за інформацією районного управління соціального захисту населення, найбільше – 2458 домогосподарств – отримують субсидії по Омельницькій територіальній громаді та 2006 домогосподарств – по Білецьківській сільській раді. Найменше громадян користуються цією допомогою по Пришибській територіальній громаді, де оформлені нині 1007 особових справ, та по Келебердянській сільській раді – 323 домогосподарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com