Новосілля ялинцівських медиків

Приємно працюватиметься у новому приміщенні медичному персоналу.

Щедрим на приємні подарунки видався 2017 рік для ялинцівської громади. Не так давно в селі з’явився сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям, а минулого тижня місцеві жителі мали привід радіти ще одній знаменній події в їхньому житті: після реконструкції була урочисто відкрита Ялинцівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини.
Із цієї нагоди біля капітально відремонтованої, розширеної й осучасненої будівлі зібралися великим гуртом мешканці Ялинців, учні навчально-виховного комплексу, керівництво району та сільської ради, представники медичної галузі, депутати обласної ради – всі, завдяки коштам і старанням яких була здійснена така благочинна справа.
А для тутешніх селян це й справді надзвичайно важливо й актуально: вони отримали не лише ошатне, тепле приміщення із затишними і світлими кабінетами, а й новий рівень медичного обслуговування. Адже донедавна це був фельдшерсько-акушерський пункт, де працювали два середні медичні працівники, а за допомогою лікаря людям доводилося звертатися до центральної районної лікарні. Нинішнього року сільський медичний заклад змінив свій статус, ставши амбулаторією загальної практики – сімейної медицини. Це зобов’язує його надавати населенню допомогу не на рівні середнього медпрацівника, а на рівні лікаря. Тож тепер у Ялинцях має з’явитися свій лікар загальної практики – сімейної медицини, завідувач амбулаторії.
З великим бажанням зголосилася обійняти цю посаду Ірина Книш – дипломований педіатр, яка здобула освіту в Українській медичній стоматологічній академії в Полтаві. Щоправда, наразі вона поки що проходить інтернатуру й офіційно стати до виконання своїх обов’язків зможе лише з 1 серпня 2018 року, отримавши сертифікат лікаря сімейної медицини. Проте, і з персоналом амбулаторії, і з пацієнтами вже добре знайома, бо періодично веде (і вестиме далі) прийом хворих у Ялинцівській амбулаторії.
Передбачається, що працюватиме тут із наступного року і фахівець-стоматолог, а також буде лабораторія для забору біоматеріалу, оснащена центрифугою та вакуумними пробірками. Тобто, сільська медицина стане ближчою до людей, доступнішою і якіснішою.
Про все це говорили на урочистому відкритті амбулаторії і господарі заходу, й почесні гості; називали оновлене приміщення найкращим у районі; дякували за це і тим, хто допомагав коштами, й тим, хто всіляко підтримував у вирішенні питання. Не раз звучало й ім’я сільського голови Олександра Краплини, якому вдається вирішувати нагальні проблеми своєї громади, знаходячи розуміння, спільну мову й допомогу спонсорів і благодійників.
Після традиційного врочистого перерізання стрічки приміщення амбулаторії освятив настоятель церкви Архангела Михаїла отець Олександр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *