Наполегливі, розумні й талановиті

Нещодавно в Полтаві пройшов ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Майже 700 юних науковців з усієї області демонстрували свої знання й таланти в 38 секціях 12 наукових відділень. За словами організаторів, цьогоріч велика кількість учнів була представлена з Полтави, Кременчуцького й Лубенського районів.
Честь нашого району на цьому форумі найрозумніших і найобдарованіших відстоювали члени Кременчуцького районного наукового товариства учнів «Мала академія наук» із кількох сільських освітніх закладів, які здобули призові місця в І (районному) етапі. Варто зазначити, що більшість із них – вихованці гуртків районного будинку дитячої та юнацької творчості. Зокрема, це учениця 9 класу Потоківської школи, вихованка гуртка « Біологія людини» Каріна Кириченко, яка захищала свою роботу у відділенні «Хімія та біологія»; десятикласниця Білецьківського навчально-виховного комплексу, вихованка гуртка «Юні охоронці природи» Єва Мулявка, яка представила свою роботу у відділенні «Екологія та аграрні науки»; дев’ятикласник Ялинцівського навчально-виховного комплексу, вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» Дмитро Омелян зі своєю роботою у відділенні «Історія» та учениця 9 класу Салівської школи, вихованка гуртка «Юні музеєзнавці» Анастасія Макарова, яка презентувала свою роботу у відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтво­знавство». До слова, салівський освітній заклад став нинішнього року справжньою «кузнею» школярів-розумників, поповнивши представництво нашої районної команди на обласному етапі конкурсу ще двома своїми учнями: у відділенні «Філософія та суспільствознавство» наукову роботу захищав одинадцятикласник Богдан Романко, а у відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» – дев’ятикласниця Анастасія Керусенко. В цьому ж відділенні представила свої напрацювання учениця 9 класу Піщанської гімназії Дарія Федь, а її однокласниця Яніна Драгой – у відділенні «Математика». Учень 11 класу Пришибської школи Іван Ралко презентував свою роботу у відділенні «Науки про Землю», а десятикласниця Максимівського навчально-виховного комплексу, вихованка гуртка «Євроклуб» Вікторія Довгань – у відділенні «Філософія та суспільствознавство».
Надзвичайно приємно, що з десяти наших учасників троє увійшли до числа призерів обласного етапу. Блискучий результат показала білецьківська школярка Єва Мулявка (науковий керівник Антоніна Вальчук), яка посіла перше місце в секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування». Їй випала честь разом з іншими переможцями представляти у своїй секції Полтавський регіон на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Києві.
Почесне друге місце в секції «Філософія» здобула Вікторія Довгань із Максимівки (науковий керівник Вадим Пилипенко) з роботою «Проблема історичної пам’яті у філософській спадщині Рея Бредбері». В секції «Гідрологія» друге місце виборов і Іван Ралко з Пришиба (науковий керівник Жанна Савута). Хлопець підготував досить цікаву й актуальну дослідницьку роботу з теми «Малі річки Полтавщини. Річка Сухий Кобелячок».
І ще кілька слів у продовження теми здобутків наших школярів: у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад та ж таки Вікторія Довгань та її однокласниця Любов Корольова стали призерами, посівши треті місця відповідно з правознавства та історії; друге місце з російської  мови – в дев’ятикласниці з Пришибської школи Дарії Романюхи, яка ще й увійшла до числа 10 кращих знавців української мови.
Ось така вона – наша юнь: розумна, обдарована, допитлива й наполеглива в досягненні своєї мети. Хочеться вірити, що на неї чекає надійне і світле майбутнє, а її знання будуть гідно оцінені державою і слугуватимуть зміцненню й розквіту нашої країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com