У Єрусалимі знайшли доказ існування біблійного пророка Ісаї

Ізраїльські вчені оголосили, що виявили стародавню особисту печатку із ім’ям – перший речовий доказ існування пророка Ісаї. Печатка була виявлена під час розкопок біля підніжжя південної стіни Храмової гори в Єрусалимі, пише Science Alert.
Дослідники говорять, що вік цієї печатки – близько 2700 років, тобто, її власник жив у VIII столітті до нашої ери. Печатка була знайдена всього за 3 метри від того місця, де в 2015 році була виявлена ​​булла царя Єзекії Юдейського, в якого Ісая був радником.
«Ми, схоже, виявили відбиток від печатки, що, можливо, належала пророку Ісаї, на наукових археологічних розкопках. Якщо це правда печатка Ісаї, то не повинно бути сюрпризом, що ми знайшли її поруч із печаткою Єзекії, з огляду на стосунки пророка Ісаї і царя Єзекії, описані в Біблії», – сказала провідний автор дослідження, археолог Ейлат Мазар.
Ісая – один із чотирьох великих біблійних пророків, він шанується й серед іудеїв, і серед християн. У християнській традиції його головними пророцтвами вважаються слова про прихід Месії. Ісая почав проповідувати в правління юдейського царя Осії, жив при декількох царях – Осії, Йотамі, Ахазі та Єзекії.
Теоретично, печатка могла належати іншому Ісаї, який жив у той час. Однак, якщо печатка дійсно відноситься до пророка, це буде першим доказом його існування поза релігійними текстами, включаючи Біблію, де його діяння описані в Книзі Ісаї. За словами Ейлат Мазар, те, що печатку знайшли поруч із буллою царя, а також те, що печатки використовували тільки особи з високим статусом, робить дуже ймовірним можливість того, що вона належала біблійному Ісаї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com