Майже стабільно: золота середина

За результатами діяльності минулого року Кременчуцький район посів 13-е місце в обласному рейтингу. Це на п’ять позначок вище, ніж у 2016-ому (18-е місце), й на 2 нижче, ніж за 9 місяців 2017-го (10-11-е місце). Варто зазначити, що останніми роками за загальним підсумком наш район стабільно тримається золотої середини.
Приємно тішить, зокрема, така стабільність у відсутності заборгованості з виплати заробітної плати – її не фіксують ось уже кілька років поспіль. Перші місця посіла минулоріч Кременчуччина й по показниках «Темп зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів), у відсотках до попереднього року», «Питома вага збиткових підприємств у загальній кількості підприємств» та «Рівень забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти». Зокрема, доходи місцевих бюджетів у нас зросли на 157,6 відсотка; всі підприємства спрацювали з позитивним фінансовим результатом; а повна середня освіта була забезпечена стовідсотково.
Стабільністю відзначається район і в окремих показниках тваринницької галузі. Так, другу сходинку рейтингу він посідає по надою молока в розрахунку на одну корову, що була в наявності на початок року, в сільськогосподарських підприємствах, крім малих (8177 кг); а також за щільністю поголів’я свиней на 100 га ріллі (32,2 голови). Не здані попередні позиції й за показником «Обсяг прийнятого в експлуатацію житла в розрахунку на 10 тисяч населення» – район утримався на другому місці в області.
До першого десятка вдалося увійти і з показниками «Питома вага соняшника на зерно в структурі посівних площ району», «Темп зростання (зменшення) обсягу прямих іноземних інвестицій, у відсотках до обсягів на початок року», «Приріст (зменшення) населення, у відсотках до початку року», «Кількість дітей шкільного віку, охоплених оздоровленням за бюджетні кошти, у відсотках до загальної кількості дітей шкільного віку», «Питома вага дітей, охоплених позашкільною освітою у відсотках до загальної чисельності дітей шкільного віку» та за рівнем оплати за спожитий природний газ.
Натомість Кременчуччина пасе задніх, посідаючи останні місця в області, за показниками доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення; обсягів податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одну одиницю населення; використання коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на організацію громадських робіт; а також укомплектованості штатних посад середніх медичних працівників.
Загалом же, за аналізом показників 2017 й 2016 років, минулоріч району вдалося дещо піднятися в рейтинговій таблиці за напрямками діяльності «Економічна ефективність» (з 18-
19-го на 15-16-е місце), «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність» (з 15-го на 12-е місце), «Фінансова самодостатність» (із 24-го на 12-е місце), «Житлово-комунальне господарство» (з 6-го на 5-е місце) та «Захист прав дитини» (з 9-го на 7-е місце). Незмінне 23-є місце залишилося за напрямком «Доступність та якість послуг у сфері освіти та охорони здоров’я», і з 3-го на 11-12-е місце сповз район за напрямком «Населення та ринок праці».
Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com