То таки стаж чи зарплата?

Який із цих двох чинників має вагоміше впливати на розмір пенсії? Замислитися над цим питанням урядовців, напевне, змусили обурення переважної більшості пенсіонерів, які після осучаснення пенсій минулої осені отримали мізерні підвищення своїх виплат а то й узагалі ніяких. Наразі з’явилася обнадійлива новина: Міністерство соціальної політики розробляє поправки до системи нарахування пенсій, що дозволять збільшити роль стажу при встановленні розміру виплат. Таку заяву днями озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева, зазначивши, що це стосується тих пенсіонерів, які мають чималий стаж роботи, але надбавки до пенсії у жовтні 2017 року в них виявилися не високими, оскільки друга необхідна умова для адекватного розміру осучаснення – отримувана за свою роботу зарплата – була низькою. До числа цих майже 3 мільйонів пенсіонерів увійшли, передовсім, колгоспники, молодші медичні працівники, працівники дошкільних начальних закладів та інші трударі, які не покладаючи рук працювали на благо суспільства й держави.
«Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більшою, ніж роль заробітної плати. Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, що змушує нас виправити декотрі перекоси», – заявив А. Рева.
І друга проблема, що проявилася під час проведення пенсійної реформи, – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії. Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їхній стаж, але завдяки тому, що знижується їхній заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є її пенсія. За словами А. Реви, аби вирішити цю проблему, зараз також готуються законодавчі зміни, за якими стаж донараховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку встановлюватиметься за бажанням пенсіонера.
Однак, варто нагадати, що це – поки що лише заяви міністра. Чи знайдуть вони втілення в офіційних документах – покаже час. Адже, як уточнили в Мінсоцполітики, виправити дисбаланси, що склалися, планується в рамках другого етапу реформи, що буде впроваджуватись у 2019 році.
Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com