Вистачить, щоб двічі знищити планету – скільки є ядерних боєголовок у світі

За період «гонки озброєнь», яку розпочали після Другої світової війни СРСР та США, держави змогли накопичити велику кількість «смертоносного арсеналу».
На сьогодні у світі 9 країн мають ядерну зброю, повідомляє ABC.es.
Так, передовиком у створенні та модернізації ядерної зброї є Росія. Ця країна має найбільший у світі ядерний потенціал – 8 500 боєголовок та пускові установки.
За даними Міжнародної кампанії із заборони ядерної зброї (ICAN), ядерний арсенал світу налічує 17 300 ядерних боєприпасів.
Другими вважаються Сполучені Штати із 7 700 боєголовками. У Франції їх 300, Китай має 250, а Великобританія володіє 225 ядерними боєголовками. Ці країни офіційно визнані як ядерні держави, які підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
Існують ще чотири країни, які не є учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, але мають в арсеналі смертоносне озброєння. Це Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея.
Щодо Індії, то вона провела всього два ядерні випробування: у 1974 та 1998 роках. Як зазначається у доповіді ICAN, наразі в цій країни розміщені від 90 до 110 ядерних боєголовок. У Пакистану трохи більше: 120. До списку держав, що володіють ядерним потенціалом, внесений також Ізраїль. У нього всього 80 боєголовок. І нарешті, в КНДР, імовірно є 10 боєголовок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com