Вшанували жінку-трудівницю

Як і щороку, зібралися нещодавно на відзначення Жіночого дня 8 Березня члени первинного ветеранського осередку в Ялинцях. Щоправда, на заваді масовому святкуванню стали негода та розгул вірусних інфекцій, однак, і за незначної чисельності присутніх вечір видався навдивовижу веселим, гомінким, щирим і по-родинному теплим.
А як мало бути інакше, якщо мова йшла про жінку, й головною героїнею зустрічі теж була жінка. В Ялинцях таких трудівниць – вправних господинь, непересічних талантів, удатних майстринь, досвідчених фахівців – не злічити. І всі вони – відомі в селі особистості, поважні й шановані краянами люди.
– В залі линула щира задушевна бесіда, згадували найкращі моменти свого життя, – ділиться з «Перемогою» враженнями від свята голова первинної ветеранської організації Надія Кривошапко. – Тетяна Олефір розповіла, як колись у складі хору виступала в Києві у палаці «Україна». Людмила Маляр поринула спогадами в дитинство, коли нерідко взимку доводилося пішки ходити до середньої школи в Недогарки, бо автобуси не зупинялись. Олександра Ільєвська радо розповідала про своїх дітей та онуків, які є її опорою і розрадою і завжди щиро піклуються про неї. Під час зустрічі розкрився ще один місцевий талант – виявилося, що Уляна Бережна має чудовий голос: вона зачарувала всіх своїми піснями. А ще в цьому віці (на початку лютого ми вітали її з 80-річним ювілеєм від дня народження) в неї добра пам’ять. Не обминули вдячним словом і присутню на зустрічі Світлану Крамаренко, яка свого часу працювала в селі медсестрою, та так і донині приходить на допомогу односельцям – чи то у свято, чи посеред ночі.
У це приємне й тепле русло споминів та гарних слів органічно влилася й розповідь Надії Кривошапко про справи ветеранські, про діяльність їхнього первинного осередку за останній час. Долучилася до цього неофіційного звіту й член ветеранської ради Світлана Демиденко, яка інформувала присутніх про роботу сільської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини та послуги, що надаються в ній.
Радісний піднесений настрій, душевне спілкування, щедре застілля, музика й пісні – все це, незважаючи на сніг за вікном, створило атмосферу справжнього весняного свята. Над його організацією і проведенням потрудилися працівники сільського будинку культури Олександра й Маргарита Гулій, Анатолій Орел, завідувач місцевої бібліотеки Жанна Драбчак. Незабутнім подарунком став виступ запрошених на вечір шанованих у Ялинцях артистів – Миколи Слюсара та Анатолія Костенка.

До слова, це ж відоме в районі творче тріо – Анатолій Орел, Микола Слюсар та Анатолій Костенко – тішило своїми яскравими виступами й учасників щойно створеного в Недогарках при сільській бібліотеці клубу за інтересами «А пісня – то душа…». Його перше засідання під назвою « Весна. Жінка. Мати» відбулося саме напередодні 8 Березня і було приурочене місцевому жіноцтву.
– На засіданні клубу були присутні три десятки людей, серед них – і багатодітна мама Марія Іванова, – говорить завідувач сільської бібліотеки Любов Мороз. – Тож вшановуючи її материнський подвиг, кожен сказав декілька щемливих вдячних слів про своїх матусь. Лунали щирі вітання зі святом від численних гостей та учасників художньої самодіяльності.
Гарний настрій, веселий сміх, радість і задоволення дарували своїм іскристим виступом креативний дует у складі Світлани Москалик та Оксани Яцик; декілька веселих гуморесок майстерно прочитав Іван Пивовар; бадьорою піснею звеселила серця Валентина Заніздра; цікавою сценкою потішили присутніх Любов Мороз та Валентина Левченко. Кликали всіх до танцю запальні музики – 88-річний гармоніст Терентій Черниш та баяніст Анатолій Коваленко, а в мистецтві українського танцю неперевершеним виявився Василь Кошулько.
Насичена концертна програма за теплим чаюванням поволі перейшла в розваги та конкурси. Активністю, безпосередністю й життєрадісністю вирізнялися в них Валентина Тимошенко, Клавдія Раковська, Лідія Кошулько та Наталія Кузьміна.

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *