Що потрібно їсти, якщо у вас високий тиск: 8 рятівних правил харчування

Однією з найпоширеніших хвороб сучасної людини є гіпертонія – хвороба, що характеризується підвищеним кров’яним тиском. Людина, яка страждає на цю хворобу, мучиться від головного болю, болю в області серця, порушення зору й шуму у вухах. У такому стані людина готова піти на все, тільки б позбутися цих моторошних симптомів. Звісно ж, гіпертонію повинен лікувати лікар, але також ви можете допомогти собі самі, дотримуючись цих 8 правил харчування.
1. ОБМЕЖИТИ СПОЖИВАННЯ СОЛІ Й ЦУКРУ
І сіль, і цукор впливають на серцевий тиск. Справа в тому, що сіль сприяє затримці надлишків рідини в організмі, і навантаження на судини збільшується через збільшення обсягу крові.
Цукор, у свою чергу, піднімає рівень глюкози, що також викликає різкий підйом тиску. Обмеживши споживання солі й цукру, ви не тільки допоможете своєму організму привести в норму тиск, але й упоратися із зайвою вагою.
2. ЇСТИ БІЛЬШЕ ПРОДУКТІВ, БАГАТИХ НА КАЛІЙ
Калій – антипод солі (натрію), він послабляє дію солі, виводячи її надлишки з організму, і допомагає знизити тиск у судинах. Для кожної людини важливо дотримувати балансу натрію й калію, найважливіших і незамінних учасників обмінних процесів.
До списку найефективніших у зниженні тиску продуктів потрапляють усі, багаті калієм. Тому ми настійно радимо вам включити до свого раціону какао-порошок, картоплю (рекомендуємо запікати, відварювати або готувати картоплю в мундирі), молочні продукти, банани, стручкову квасолю.
3. ВКЛЮЧАТИ ДО РАЦІОНУ ЦІЛЬНІ ПРОДУКТИ
Цей пункт прямо пов’язаний із першим, де ми обговорювали вплив солі й цукру на артеріальний тиск. Справа в тому, що готова, упакована або якимось іншим способом перероблена їжа містить безліч солі, цукру й вуглеводів, які ми навіть не помічаємо.
Намагайтеся налягати на здорові, натуральні й цільні продукти й не забувайте включати до раціону якнайбільше їжі рослинного походження (овочі, фрукти, трави й боби).
4. БІЛЬШЕ ПРОТЕЇНУ
Збалансоване харчування – ключ до здоров’я всього організму, у тому числі й серцево-судинної системи. Дослідження показали, що люди, які з’їдають свою норму білка на день, набагато менше піддані ризику розвитку гіпертонії, ніж ті, хто з якихось причин повністю відмовилися від протеїну.
Вегетаріанці мають звернути на цей пункт особливу увагу й добирати свій білок з альтернативних джерел, таких як бобові, тофу, горіхи та різні крупи.
5. СКОРОТИТИ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ Й КОФЕЇНУ
Ні для кого не секрет, що кава й алкоголь викликають підвищення тиску й у здорових людей. І якщо відмовитися від спиртних напоїв корисно буде не тільки гіпертонікам, то повністю виключити з раціону каву необхідно тільки тим, хто знає свою чутливість до цього напою.
Якщо вам складно уявити собі ранок без чашечки підбадьорливого напою, зверніть увагу на те, чим можна його замінити. До списку таких підбадьорливих замінників кави входить свіжовичавлений сік, цикорій і чай.
6. ДОЗВОЛЯТИ СОБІ ПОЛАСУВАТИ ТЕМНИМ ШОКОЛАДОМ
Коли ви насолоджуєтеся темним шоколадом, в організмі відбувається розширення кровоносних судин і, як наслідок, зниження в них тиску. Ці чудесні властивості улюблених всіма ласощів обумовлені високим вмістом у какао й темному шоколаді рослинних сполук флавоноїдів.
Загалом, якщо ви шукали ще один привід не відмовляти собі в декількох шматочках темного шоколаду на десерт, цей пункт зайвий раз має переконати вас, що ці ласощі можна й потрібно любити.
7. УНИКАТИ СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЙ
Навряд чи ми здивуємо вас, якщо скажемо, що тривалий стрес і високі навантаження – одні з найбільш несприятливих факторів, що впливають не тільки на загальний стан здоров’я, самопочуття і настрій, але й на показники артеріального тиску.
Коли ми тривожимося, наприклад, спізнюючись на роботу або виступаючи перед великою аудиторією, наш організм включає захисні механізми й виробляє гормони стресу, попутно підвищуючи обмін речовин, частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Намагайтеся не хвилюватися і частіше розслаблюватися: здоровий сон, повноцінний відпочинок, сауна або йога – усі подібні способи розслаблення напевно допоможуть вам почувати себе чудово.
8. ВЕСТИ АКТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
Кожний, хто веде малорухливий спосіб життя, уникає будь-якої фізичної активності або буквально «прицвяхований» до робочого крісла щодня з дев’яти до шести, найбільше ризикує опинитися в групі ризику.
Пам’ятайте, що найпростіший спосіб згодом добитися зниження артеріального тиску і зміцнення серцево-судинної системи – вести рухливий спосіб життя й час від часу тренуватися. Вибирайте, яке фізичне навантаження вам до душі (плавання, біг, велосипед, проста ходьба), і приділяйте їй хоча б кілька годин на тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *