Здали позиції

 

Якщо впродовж кількох останніх років Кременчуцький район за результатами діяльності майже стабільно знаходився в «золотій середині» обласного рейтингу, то наразі він відчутно здав свої позиції.

За підсумками роботи в І кварталі поточного року район опустився на 20-21 сходинку, погіршивши показники практично за всіма напрямками діяльності, окрім житлово-комунального господарства.

До першої трійки, посівши другі місця в області, він увійшов лише за показниками обсягу прийнятого в експлуатацію житла в розрахунку на 10 тисяч населення, що склав  1872,7 кв м; та щільності поголів’я свиней на 100 га ріллі, що становить  32,5 голови. Також уже традиційно район звітує про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати, що певним чином впливає на його місце в рейтинговій таблиці.

Проте, ці незначні здобутки не здатні переважити чашу терезів із досить вагомими економічними  невдачами. Адже, як свідчать статистичні дані, на останньому, 25-ому місці в області, Кременчуччина  опинилася за напрямками «Економічна ефективність» (за показниками минулорічної врожайності зернових і зернобобових, соняшнику на зерно та сої);   «Фінансова самодостатність» (за доходами місцевих бюджетів (без трансферів) та за обсягами податкових надходжень до місцевих бюджетів – у розрахунку на одну одиницю населення);  «Населення та ринок праці» (за використанням коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на організацію громадських робіт (в розрахунку на 100 осіб безробітних).

Зокрема, урожайність одного гектара зернових і зернобобових культур у сільськогосподарських підприємствах району  склала 33 ц при середньообласній  46,1 ц;  соняшнику –  16 ц проти 23,9 ц у середньому по області; сої – 8,7 ц при середньообласному показнику 14,5 ц.

Значно знизилися за підсумками І кварталу показники району й по надою молока в розрахунку на середнє поголів’я корів, по обсягу капітальний інвестицій на одну особу, по

розміру середньомісячної заробітної плати штатного працівника (за 2017 рік на Кременчуччині вона склала 5941 гривню при обласній цифрі 7218 гривень).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com