Як боротися з павутинним кліщем

Цей шкідник пошкоджує близько 200 видів різних рослин, у тому числі городні культури, кущі, дерева та квіти. Сприятливі умови для поширення – спекотна й помірно волога погода.  Шкідник має мікроскопічні розміри: 0,25-0,5 мм, неозброєним оком практично непомітний. Самки оселяються на молодих листках рослин, живляться їхніми соками,  і відкладають яйця. За сезон з’являються більше 10 поколінь шкідників. В залежності від температури личинка розвивається 8-20 днів. Як личинки, так і дорослі кліщі живуть на нижній стороні листя. Вони обплутують листя тонкою павутиною, проколюють шкірочку і висмоктують з них сік. У місці живлення шкідника залишається сірувато-мармурові плями. Лист жовтіє і засихає.

Перш ніж обробляти рослини, знімають павутину, бо вона затримує краплі рідини й перешкоджає контакту препарату з кліщами й поверхнею листа.

В початкові період появи шкідника використовують біопрепарати: Акарин, Агравертін, Фітоверм, Вертимек, Бітоксибацилін. Дія препаратів починається через 8-12 годин. Для швидкого ефекту обробку проводять по нижній стороні листа.

Акарициди Аполло, Флоромайт, Санмайт застосовують при сильному пошкодженні рослини шкідником. За одноразової обробки гине близько 50% кліщів. Тому роблять 3 обприскування з інтервалом у 3-5 днів, щоб кліщі не встигли адаптуватися й дати нове покоління. Оскільки у кліщів швидко виникає стійкість до препаратів, то кожну обробку проводять новим засобом.

Можна також обприскувати інсектицидами широкого спектру дії: Карбофос, Шерпа, Інта-Вир.

При тепличному вирощуванні підвищують вологість до 90%. Кліщі не виносять вологого повітря й гинуть.

Застосовують також народні методи боротьби.

Настій нагідки. 400 г квіток заливають 1 л води і настоюють 3 дні, потім розводять у 5 л води і обробляють рослини.

Лушпиння цибулі або часнику (200 г) заливають 10 л води і настоюють 12 годин. Потім розчин проціджують і обприскують рослини.

2 ст. л. перекису водню розводять в 1 л води і обприскують рослини свіжоприготованим розчином. Обробку повторюють через 3-5 днів.

Зелень кульбаби (500 г) дрібно нарізати, залити відром води і настоювати 3-4 години. Потім процідити і провести обробку.

Народні засоби не стільки знищують кліщів, скільки їх відлякують. У результаті вони можуть переселитися на інші культури чи бур’яни.

Із профілактичних заходів ефективні дезінфекція теплиць навесні й восени; викошування бур’янів по периметру теплиць і грядки з рослинами; посадка нагідки по периметру; глибоке перекопування грунту пізньої осені.

Сівозміна при ураженні павутинним кліщем не допомагає, оскільки шкідник цей всеїдний і пошкоджує майже всі культури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com