Сьогодні Ларіона-Пропольника; не полотимеш – то й не молотимеш

.За православним календарем цього дня вшановується пам’ять преподобного Іларіона Далматського, якого ще називають Новим, на відміну Іларіона Великого, котрий жив у ІV столітті. Іларіон Новий – святий ІХ століття. Він народився в заможній родині благочестивих батьків – Петра і Феодосії. У 20 років юнак прийняв чернечий постриг, а за декілька років став схимником у Далматській обителі. Невдовзі, після смерті ігумена він очолив цей монастир, але тут почалася чергова хвиля гоніння на християн. Іларіона піддали тортурам, утім Христа він не зрікся. За це він був удостоєний видіння як сонм ангелів возносить до неба душу святого Федора Студита.

На Ларіона українці зазвичай пололи. «Поле полоти – руки колоти, а не полотимеш, то й зерна не молотимеш», – слушно зауважували селяни. Полють і по сьогодні. Як співали Брати Гадюкіни у мабуть вічно актуальній пісні про шість соток «Боже, не дай дотягнути до пенсії»… Полоти треба було на спадаючий місяць – тоді бур’яни не ростимуть, а коли цим займатися на повний Місяць – ростимуть і Ларіон не допоможе.

З іменинами вітайте Іларіона.

Сьогодні 7-ий місячний день. Якщо перша половина дня – досить спокійна і розмірена, то в другій (за бажання) можна буде й «гори звернути». Сприятливий час для налагодження нових комунікацій, знайомств, розробки більш детальних планів у межах раніше задуманого. Вірогідно, що нині знайдете нових співробітників, помічників, клієнтів, або й покровителів. Вирішуйте поточні матеріальні й фінансові проблеми, але в борг не давайте. Добре проводити омолоджувальні процедури, фарбувати волосся. Втім, не бажано цього дня висловлювати своє невдоволення життям, роботою, комунальниками, дорогами, сусідами, зарплатою тощо.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1900 році: +5,9; а найтеплішим у 1918 – +34,4.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com