Гасло дня – стриманість і незворушність понад усе!

Сьогодні день літнього сонцестояння, а ще Православна церква вшановує великомученика Феодора Стратилата. Святий Феодор був воєводою (з грецької – «стратилатом») в місті Гераклеї, поблизу Чорного моря. Своїм благочестивим життям він зажив доброї слави серед містян, і багато язичників, побачивши його добродійне життя, почали приймати християнство. Коли слух про це дійшов до імператора Ліцинія (308-323), він прибув в Гераклею і примушував Феодора поклонитися ідолам. Святий відмовився і правитель наказав піддати його жорстоким тортурам. Феодора розтягнули на землі, били залізними прутами, палили вогнем, а потім викололи очі і розіп’яли на хресті. Вночі ангел з’явився мученику й забрав його душу на небо. В іншій історії життя святого Феодора Стратилата йдеться про те, що святий переміг у жорстокому двобої велетенського змія. Його, так само як святого Георгія Переможця, зображують з мечем або списом на коні, під копитами в якого – змій. Святий великомученик Феодор Стратилат вважається покровителем воїнів.

На Федора Стратилата наші пращури виходили рано-вранці в поле й дивилися, які «стратилатові» роси: якщо на Стратилата було росисто – це віщувало урожай льону і коноплі. Цього дня не рідкісним явищем були і грози. Якщо грім грюкав, зливаючись у суцільний гул, – чекали граду. Якщо грім гримить довго і невиразно – на тривалу негоду; якщо уривчасто й недовго – згодом розпогодиться. Глухий грім – на тихий дощ, голосний – на зливу. Затяжні дощі не віщували нічого доброго, адже попереду була косовиця. Гуцули казали: «Дощі падут – сонця не світять». Язичники цього дня святкують день народження Перуна, а він, як відомо, був повелителем грому і блискавок.

Іменинники сьогодні Василь, Єфрем, Федір.

Сьогодні 9-ий місячний день. Символ дня – летюча миша. Енергетика доби негативно впливає не людей. Тож будь насторожі: розрізняй де зло, прикидаючись світлом, намагається ввести в оману, а де справжнє світло істини. Можливі обмани, сумнівні пропозиції та втіхи, які закінчуються зовсім невтішно. Їжа повинна бути проста й легка. Виключіть із раціону тістечка й солодкі ненатуральні напої. Спиртне цього дня теж категорично протипоказане. Ви маєте бути втіленням стриманості, наче британська королева, хоча багато хто й намагатиметься вивести вас зі стану душевної рівноваги. Влаштуйте собі відпочинок, відновлюйте сили, займіться, зрештою, улюбленим хобі!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1925 році: +7,6; а найтеплішим у 1891 – +32,8.

Таку інформацію дає сьогодні Укрінформ.

 

А ось про магію літнього сонцестояння і про те, як змінити життя цього дня з допомогою ритуалів та обрядів,  розповідають ФАКТИ

День літнього сонцестояння вважається одним із найбільш магічних. Тому прості ритуали, проведені 21 червня, можуть круто змінити ваше життя. Факти ICTV зібрали в мережі найпростіші та найпопулярніші.

У цей день будь-який смертний може стати трохи магом, просто загадавши бажання. У цьому допоможе саме Сонце, яке у цей період має надзвичайну силу.

Ніч перед днем ​​літнього сонцестояння – це чарівний час, коли об’єднуються всі чотири стихії – Вогонь, Вода, Земля і Повітря.

У стародавні часи святкування літнього сонцестояння супроводжувалося розведенням ритуальних багать і плетінням вінків. А традиція стрибати через вогонь збереглася до наших днів.

 

Як зробити ритуальний вінок

Для цього потрібно піти в поле і зібрати польові квіти. У літнє сонцестояння важливо на голову одягти коло. Це символ сонця, який надасть ритуалу особливої сили. Плетучи вінок, думайте про своє здоров’я, фінанси і стосунки. Коли вінок готовий, думки сформульовані, потрібно закріпити все вогняним ритуалом – запалити жовту свічку і ще раз подумати про те, чого ви хочете в наступному році.

 

Ритуал на заміжжя

Щоб швидше вийти заміж, увечері 21 червня дівчина на самоті повинна зібрати 12 різних трав або квітів і покласти їх під подушку зі словами: “Аромати лук, аромати поля, віднесіть мене в сонне роздолля. Ляжу дівкою, прокинуся дружиною. Істинно”. Після цього потрібно лягти спати. Вранці зібраний букет загорнути в папір і спалити в багатті.

До речі, здатність привертати кохання у цей день мають квіти календули, лаванди, розмарину, соняшнику, папороть, вербена, дуб, горобина та інші.

 

Ритуал на зміни в житті

Щоб змінити своє життя, потрібно всю ніч провести біля джерела або колодязя, кожну годину випиваючи з нього по склянці води зі словами: “Як вода біжить – змінюється, так і життя моє зміниться”. Ритуал радять виконувати з заходу до сходу сонця.

 

Як загадати бажання в день сонцестояння

Рано вранці підійдіть до вікна і, дивлячись на сонце, скажіть: “Сонечко-батечку, сонечко червоне, допоможи мені у справі моїй, виконай мрію мою, світлом яскравим освіти, променем зігрій”. Після цього потрібно своїми словами загадати бажання. Кажуть, що воно повинно виповнитися протягом року.

 

Як зробити талісман на виконання бажання

У день літнього сонцестояння роблять традиційний талісман – відьмина драбина.

Для його виготовлення знадобиться довга стрічка жовтого або золотого кольору, 9 невеликих намистин будь-якого кольору.

Схема виготовлення талісмана дуже проста: вузол-намистинка-вузол, вільний шматок стрічки, вузол-намистинка-вузол і так далі.

Нанизуючи кожну намистину, можна загадувати бажання – різні або ж повторювати одне й те саме.

Коли всі 9 намистин нанизані на стрічку, слід зав’язати ще два вузла – на початку і в кінці драбинки.

Відьмину драбину вішають над входом у житло і знімають тільки рівно через рік і спалюють в багатті.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *