Як відіпрати плями від трави

Така неприємність як плями на одязі знайома всім. Але саме бруд від трави на тканині вважається одним із найбільш уїдливих і видалити його найважче.  Один з найефективніших і перевірених способів видалення плям від трави з одягу – ретельно намилити забруднене місце господарським милом і залишити річ на 15 хв., потім  ретельно потерти й випрати в гарячій воді. Повторювати процедуру потрібно доти, поки пляма не зникне повністю.

Як не дивно, але відіпрати траву з одягу білого кольору набагато легше, ніж видалити її з кольорових речей. У цьому разі необхідно приготувати розчин води з нашатирним спиртом 1:1, з додаванням невеликої кількості перекису водню, й нанести на забруднену ділянку, потім прополоскати в холодній воді – пляма зникне.

Ще один перевірений спосіб – обробити пляму ваткою, змоченою в міцному сольовому розчині або просто натерти забруднену ділянку сіллю.

Для більшої надійності можна випрати білий одяг із відбілювачем. Але перш ніж братися за видалення плям від трави таким способом, необхідно уважно вивчити інструкцію на упаковці, інакше можна безповоротно зіпсувати річ.

Наприклад, для видалення плям із джинсів відбілювач категорично не підходить. І взагалі

прибрати плями з джинсових речей дуже складно. Зі слідами ж трави на такому одязі добре справляється сода. Розведіть 1 чайну ложку соди в невеликій кількості теплої води й нанесіть на одяг за допомоги щітки. Другий варіант: посипати місце забруднення дрібкою сухої соди, поливши зверху оцтом.

Допоможе й перекис водню. Нанесіть його на пляму, змийте водою і прополощіть одяг.

Ще один засіб: нанесіть трохи чистого спирту на трав’яну пляму й залиште джинси на 30 хв. Після цього гарненько виперіть їх у теплій воді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *