Повз кого на Трохима «не пройде щастя мимо»  

Сьогодні мучеників Трофима, Савватія і Дорімедонта. Трофима в народі називали Трохимом. У цей день хлопці й дівчата «обирали одне одного». У давнину існував обряд, пов’язаний з тим, що після Семена (14 вересня) вже можна було засилати сватів, а на Покрову (14 жовтня) – справляти весілля. Таким чином, Трохим начебто стояв на півдорозі між обома святами, нагадуючи, що пора весіль не за горами. Адже за традицією між заручинами і шлюбом обов’язково мало пройти не менше місяця. Це пов’язано насамперед з моральними канонами: за цей час засватана дівчина чи її батьки ще могли відмовитися від весілля (хоч народна мораль суворо засуджувала подібні вчинки). Таким чином, це був своєрідний «термін роздумів» і воднораз достатній час, щоб якнайкраще підготуватися до весілля. На Трохима хлопці й дівчата мали остаточно з’ясувати, чи будуть вони шлюбуватися в цьому році, а чи ще відвідуватимуть вечорниці та досвітки. Звідси й прислів’я: «На Трохима не проходить щастя мимо – куди Трохим, туди й воно за ним».

Натомість святий мученик Савватій був покровителем пасічників і зберігачем «божих мух», тобто бджіл. З 2-го до 10-го жовтня пасічники переносили в омшаники (погребки) вулики. При цьому спостерігали: якщо бджоли старанно позаліплювали вічка воском чи прополісом – зима буде суворою, а коли злегка – то теплою.

З іменинами вітайте Ігоря, Давида, Костянтина, Олексія, Миколу, Марію.

23-ій місячний день. Місяць у Раку, тож ми керуємось власним настроєм, інстинктами, інтуїцією і родинними інтересами. В одних випадках це підніматиме нас над буденністю, а в інших – викликатиме певний дисонанс, провокуючи конфліктні ситуації. Все що нас обмежує, до чогось зобов’язує, «давить», відчуватиметься як власний дискомфорт: фізичний і психологічний. Сьогодні вкрай бажано правильно інтерпретувати всі події, ретельно аналізувати побачене і почуте. Утримайтесь, хоч як це й не важко, від будь-якої критики. Подібна поведінка притаманна небагатьом, тому найближчими днями можливі дрібні та середні за силою деструктивні прояви, особливо в соціумі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 – -2,5 а найтеплішим у 1915 – +26,0.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2549171-2-zovtna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com