Здобутки, досягнуті в тісній і плідній співпраці

Чи не найменша за чисельністю населення, але одна з найуспішніших і найспроможніших за темпами розвитку і впровадженням реформ – такої слави набула сьогодні не лише на Полтавщині, а й загалом в Україні Пришибська об’єднана сільська територіальна громада. За три роки життя в новому статусі, в нових умовах, із новими повноваженнями й фінансовими ресурсами місцевій владі вдалося здійснити важливі кроки в забезпеченні потреб своїх мешканців майже в усіх сферах життєдіяльності.

Серед найпріоритетніших напрямків роботи сільської ради залишається турбота про підростаюче покоління. Саме тому таку пильну увагу приділяють тут освітній галузі, дбаючи передовсім про належне функціонування дитячого дошкільного закладу «Чебурашка» та загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – осередків, де закладаються основи майбутньої особистості, формується характер і світогляд громадянина країни.

Подарувати щастя дітям

На тверде переконання очільника громади Валентини Городянко, діти – це наша жива надія, а найкращий спосіб зробити їх хорошими – це зробити їх щасливими. І, безперечно, першим кроком на цьому шляху слугує дитячий садок. Аби в ньому малечі було затишно, комфортно й цікаво, коштів із місцевого бюджету не шкодують. В «Чебурашці» проведений капітальний ремонт, реконструйоване і введене в експлуатацію ще одне приміщення, утеплені стіни й дах, замінена система опалення; встановлена генераторна дизельна підстанція, що дозволяє обладнати в групах аварійне освітлення на випадок вимкнення електропостачання; збудована нова котельня і встановлений твердопаливний котел, аби за потреби обігрівати приміщення не лише газом, а й альтернативним паливом.

Сільська дітвора забезпечена всім необхідним для навчання й розвитку: в дитсадку облаштована спортивна зала з матами, обручами, масажними доріжками, обладнаний новий дитячий майданчик на подвір’ї, повністю закуплені іграшки, зошити, канцелярське приладдя тощо.

Всього кілька років тому заклад відвідували лише 15 сільських малюків, а сьогодні тут уже 60 вихованців – не лише пришибських, а й дітей з інших п’яти сіл об’єднаної громади! До слова, їх разом із батьками щодня возять безкоштовним автобусом. Та й на харчування більшу половину необхідних коштів виділяє сільська рада.

«Після хліба найважливіше для народу – школа»

Ці слова належать батькові французької демократії Жоржу Жаку Дантону. Сказані майже 250 років тому, вони не втратили свою актуальність і нині. Тож у громаді, яка переймається своїм майбутнім, про місцевий освітній заклад дбають неабияк. Усі досягнення Пришибської школи, яка, до речі, є опорною; всі новації і проекти, що тут впроваджуються, – заслуга не лише педагогічного й батьківського колективів, а й значною мірою – сільської ради. Бо саме за її матеріальної підтримки й повсюдного сприяння школа перетворилася на сучасний сільський заклад освіти, де впроваджуються нові освітні технології, де створені всі умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини.

Добре знаючи свої потреби й маючи можливість самостійно розпоряджатися коштами бюджету громади, місцева влада спрямувала їх на капітальний ремонт приміщення; модернізацію системи опалення та вентиляції; придбання другого шкільного автобуса; будівництво гаражів для транспортних засобів; облаштування сучасних кабінетів: хімії, фізики, лінгафонного та природничих дисциплін, а для першокласників цьогоріч – кабінету, обладнаного згідно з вимогами «Нової української школи» за проектом «Інтелект України»; завершення будівництва міні-футбольного поля. Не скупиться сільська рада й на оплату комплексного навчання з київськими спеціалістами; на підтримку участі педагогів у всеукраїнських та міжнародних проектах; на розробку та застосування сучасних педагогічних технологій, апробацію освітніх інновацій; на придбання підручників та харчування учнів початкової школи; на впровадження шкільної форми й ще багато чого іншого, завдяки чому освітній заклад працює цілеспрямовано, системно й стовідсотково результативно.

– Хоча в минулому навчальному році ми й не були учасниками Всеукраїнського пілотного проекту «Нова українська школа», однак, дбаючи про майбутнє, використовували в діяльності нашої школи основоположні напрямки проекту для створення позитивного, нового освітнього середовища, – говорить начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Пришибської сільської ради Юрій Баштовой. – Бо в ньому відбувається становлення особистості учня, вчителя, батьків. Обираючи кращі практики викладання, дбаючи про рівень розвитку учнів, ми намагаємось побачити цікавий досвід в Україні та за її межами, оскільки є членами Всеукраїнської Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України», яка працює вже 25 років. Сьогодні до складу Асоціації входять найкращі навчальні заклади з усіх областей України. Це об’єднання однодумців задля розбудови нової системи освіти. Асоціація є членом європейської Асоціації ESHA, Світової Конфедерації ICP. Встановлені контакти з Асоціаціями директорів середніх шкіл Латвії, Естонії, Фінляндії, Словенії, Болгарії, Ізраїлю. Також ми співпрацюємо з Інститутом Менеджменту АПН за технологією «Універсал» згідно з темою «Проектне управління особистісним розвитком учня в освітньому середовищі громади». На базі Пришибської школи пройшли чотири авторські семінари, а з 1 вересня вона отримала статус експериментальної.

Варто зазначити, що вчителі закладу використовують у своїй практиці понад два десятки інноваційних технологій; беруть участь у міжнародних проектах: Британські Ради, Соціальний простір «Зустріч»; польсько-український проект «Сватка», Корпус Миру США – молодіжний розвиток, «Школа майстрів». Безкоштовно, за ініціативи та участі членів громади, батьків і педагогів у школі працюють 14 гуртків декоративно-ужитково-прикладного мистецтва, що їх відвідують понад 90 учні 2-10 класів.

Загалом сьогодні в Пришибській школі здобувають освіту 113 учнів. Майже половину з них – 52 школярів – два шкільні автобуси привозять на навчання з сіл Кобелячок, Малики, Єристівка й Роботівка.

Побачити інших, показати себе

І дитячий садок, і сільська школа стали сьогодні справжньою гордістю Пришибської громади, її яскравою й красномовною візитівкою. Буваючи на різноманітних форумах, переймаючи кращий досвід інших регіонів і країн, представники місцевої влади й педагоги щедро діляться і власними набутками, досягнутими в тісній і плідній співпраці. А ще мають нагоду наочно продемонструвати власні досягнення, приймаючи численних гостей у своїй громаді. Тільки цьогоріч у закладах освіти Пришибської громади побувала делегація з Департаменту освіти й науки Полтавської обласної державої адміністрації на чолі з його директором Оленою Харченко. Поважні гості  ознайомились із роботою дитячого садка «Чебурашка» та загальноосвітньої школи, оглянули сучасні навчальні кабінети, ігрові та спальні кімнати. Обидва ці заклади освіти стали об’єктом уваги й учасників семінару-практикуму «Інноваційні підходи до удосконалення механізму реалізації освітніх реформ в об’єднаних територіальних громадах в умовах децентралізації», що проходив у Пришибі. Досвідом використання найкращих міжнародних практик освіти ділилася на ньому Пришибський сільський голова Валентина Городянко. І вже зовсім недавно громада зустрічала гостей із Донецької та Луганської областей, презентуючи їм досвід своїх досягнень, зокрема, і в освітній галузі.

!!! За три роки самостійного господарювання Пришибської громади зрушення, що сталися в тутешніх закладах освіти, не помітити не можна. Вони приємно вражають, тішать і переконують у правильності вибраного курсу на децентралізацію. У перспективних планах місцевої влади – будівництво нового корпусу школи із затишними навчальними кабінетами, актовою залою, їдальнею. Немає жодного сумніву, що ці амбітні задуми будуть утілені в життя, адже й стимулів до результативної роботи, й упевненості у власній спроможності у громади – більше ніж достатньо.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com