Мандри, що лишаються у вашому серці

27 вересня, своє унікальне свято – Всесвітній день туризму – відзначили не лише ті, хто безпосередньо зайнятий у сфері туристичного бізнесу й забезпечує комфортний і безпечний відпочинок людям, а й ті, хто не мислить своє життя без подорожей,  хто мандрує ріками, лісами й горами, осягаючи нові горизонти й підкорюючи нові вершини.

В числі останніх – і члени клубу за інтересами «Драйв», що його два роки тому з власної ініціативи організував палкий прихильник активного туризму, мешканець села Потоки Володимир Мільченко. Це було спонтанне рішення, каже він, хоча й виношував таку ідею не один рік. Вирішив створити групу у Фейсбук, до якої почали долучатися такі ж, як і він, любителі цього захоплюючого й цікавого виду відпочинку. Першим «внеском у статутний фонд» їхньої громадської організації стала придбана Володимиром за власні кошти байдарка. З часом матеріальну базу клубу зміцнювали – знову ж таки за рахунок його членів. Наразі в їхньому розпорядженні вже 9 байдарок  і причеп для їх перевезення, а також усе необхідне туристичне спорядження.

Шириться з часом і група підписників «Драйву» в соціальній мережі. Сьогодні вона налічує вже 1158 осіб. Два-три десятки з них – це постійні учасники всіх походів, у які вирушають «драйвівці». Найчастіше збираються в такі гурти кременчужанка Тетяна Іщенко, Світлана Невойса із Верхньодніпровська, потоківчани Леся Ніколенко, Юрій Зоря разом із дружиною Світланою, сином Михайлом та братом Андрієм, жителька села Придніпрянське Оксана Кафтанакі.

Зазвичай маршрути подорожей обирає Володимир Мільченко, проте, обов’язково погоджує їх з усіма учасниками. Особливою популярністю користуються походи вихідного дня, одначе кілька разів на рік найзавзятіші вирушають у мандрівки річками чи горами на 3-4 дні. Нинішнього року, наприклад, здійснили триденні сплави на байдарках річками Гірський Титич у Букському каньоні на Черкащині й Ворсклою; в гірських переходах підкорили в Карпатах найвищі вершини – Говерлу й Петрос, а також третій за висотою в цих горах – Свидовецький хребет. А вже днями – з 2 по 17 жовтня – збираються здолати  Лікійську стежку в горах Туреччини – один з наймальовничіших, найзахоплюючих і найдовших туристичних маршрутів у світі.

Але й у самих Потоках для туристів «Драйву» знаходяться цікаві й досить складні заняття. Наприклад, цьогорічний сезон вони відкрили спортивними змаганнями з техніки водного туризму: понад Пслом натягли мотузки і вправлялися в майстерному прокладанні маршруту. Такими ж змаганнями планують і завершити сезон.

За словами Володимира Мільченка, їхній клуб за інтересами намагається розвивати й популяризувати туризм серед широких мас населення, залучати до своїх лав якнайбільше прихильників. У цьому він вбачає й важливу соціальну місію, бо переконаний: людина, яка провела наодинці з природою бодай один день, яка пройшла своїми ногами лісовою чи гірською стежкою, здолала водний потік – зовсім по-іншому ставитиметься до довкілля: уважніше, бережніше, трепетніше. Та й незабутні враження, емоції, збудження й потужний заряд енергії, отримані в нелегких, але таких дивовижно-приголомшливих мандрах, назавжди залишаться у вашому серці.

Тетяна Керімова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com