29 вересня, 75 років по тому…

 

День у день,  рівно через 75 років від 29 вересня 1943-го, коли в районі Келеберди проходила одна з найжорстокіших і найкровопролитніших операцій, розгорнутих на території Полтавщини, – відволікаюча переправа наших військ через Дніпро, зібралися жителі села на врочисте вшанування цієї скорботної дати.

Заходи розпочалися мітингом у центрі села, біля братської могили загиблих воїнів і пам’ятного знака «Вклонись вдові фронтовика». Вже за багаторічною традицією були зачитані імена з Книги пам’яті, всі присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих після війни ветеранів хвилиною мовчання.

Після покладання  квітів спільною ходою вирушили до берега Дніпра – на місце колишньої переправи. Із дзвіниці, куди піднявся й бив у дзвони сам настоятель місцевого храму отець Михайло, лунко стелився над селом набатний передзвін. Під його звуки діти опустили на  воду вінок скорботи, і його тихо понесла ріка. В цей час бентежно й печально звучала пісня «Ой Дніпро, Дніпро…» у виконанні учасників  ансамблю «Надвечір’я».

Як і завжди, продовженням урочистостей став святковий концерт у сільському клубі, організований силами тутешніх учасників художньої самодіяльності. На  сцені цього дня келебердяни відзначали ще одну «точну» дату – саме 29 вересня виповнилося 10 років фольклорному колективу «Надвечір’я». За цей час у місцевому закладі культури з’являвся і зникав не один творчий колектив, а ось «Надвечір’я» незмінно залишалося й тішило своїми піснями численну глядацьку аудиторію на всіх сільських заходах і районних фестивалях. Тож іменинники радо приймали щирі вітання, подарунки, грамоти, квіти та ювілейний торт.

Не залишилася без розваг сільська малеча – для неї були організовані  безкоштовні атракціони. А для  односельців-ветеранів удатна господиня, місцева старожилка з родини потомственних рибалок-келебердян Віра Андріївна Кобеляцька, як і багато років поспіль, приготувала неперевершені за смаком рибацьку юшку й кашу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com