«Народний» – це почесно й відповідально

Одразу два мистецькі колективи Кременчуцького району захищали минулої суботи звання «народний». Зайве говорити, що виступали  вони на аматорській сцені з особливим натхненням і наснагою: окрилені радістю творчого злету, пристрастно й захоплено демонстрували   поважній комісії всі барвисті грані свого яскравого, самобутнього таланту.Обласну атестаційну комісію представляли  директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради, член Національної Всеукраїнської музичної спілки Дмитро Соколов та директор Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.І. Майбороди, керівник ансамблю ударних інструментів «Живі барабани», член Національної Всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України  Євген Дудник.

В Кам’янопотоківському центрі культури й дозвілля палко відстоював право й надалі називатися народним тутешній славнозвісний фольклорно-етнографічний ансамбль «Славутяни».  Заслужено здобувши це звання ще в далекому 1986 році, він щоразу успішно його підтверджує, доводячи, що не міліють тут творчі джерела, не згортає крила українська пісня.

Більш як за три десятиліття змінювалися учасники колективу, але душа його залишалася незмінною. Й нині гідно продовжують справу колишніх талановитих творців «Славутян» сьогоднішні самодіяльні артисти – Валентина Зота, Валентина Курганська, Катерина Вусик, Вікторія Міщенко, Тетяна Овчаренко, Юрій Омельченко, Анатолій Петренко, Тетяна Фальонок, Марія Удовицька, Людмила Яхнич під професійним керівництвом Наума Шляхтмана.

У вінок українських пісень у виконанні «Славутян» органічно вплелися й цікава розповідь завідувачки сільської бібліотеки-філії Ніни Бойко про Кам’яні Потоки, й виступи юних  учасників художньої самодіяльності.

А на сцені  Кривушівського  сільського клубу черговий «іспит» перед обласною атестаційною комісією складав народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Берегиня» Гориславського сільського будинку культури  під керівництвом  Федора Романюка. У цього колективу – теж славна творча біографія. Нинішнього жовтня йому сповнився вже 31 рік.

Із невеликого колись вокального ансамблю він перетворився на колоритний, неповторний  осередок національної культури, який гуртує  сьогодні 14 залюблених у пісню  сердець. Звання народного «Берегиня» здобула в 1993 році – так високо  був оцінений  талант  її учасників. Уже багато літ гориславські артисти – часті й бажані гості на сценах сільських клубів, районних святах, на концертах  в обласних будинках культури, на сцені Національного палацу «Україна», на Сорочинському ярмарку, в Національному музеї народної архітектури в Пирогово.

Але й на кривушівських підмостках минулої суботи «Берегиня» виступала з таким же хвилюванням і трепетом, як і на столичних. Адже бути народним – це особливо почесно й відповідально, тож це звання вона мала захистити достойно. Пісенній палітрі заходу соковитих і яскравих барв додали й учасники ансамблю «Калинове намисто».

І «Славутяни», й «Берегиня»  отримали  схвальні відгуки про свої виступи. Поважна комісія гідно оцінила не лише мистецький талант їхніх учасників, а й значний внесок у збереження національної культурної спадщини, підвищення духовно-інтелектуального потенціалу  жителів громад.

Тетяна Керімова

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com