Що зміниться з 1 листопада

Найбільш резонансна зміна наступного місяця – ціна на газ. Одначе, крім підвищення тарифів на блакитне паливо для населення, з 1 листопада на українців очікують ще кілька новацій.

Соціальна сфера

* Із 1 листопада газ для споживачів коштуватиме 8550 гривень за кубометр замість 6957,9 гривні нині діючого тарифу . 23,5 відсотка здорожчання – така ціна «компромісу», що його, за словами прем’єр-міністра В. Гройсмана, вдалося досягти українському уряду з Міжнародним валютним фондом, який вимагав підвищити вартість газу для населення одразу на 60 відсотків – до ринкового рівня, що його сплачують за блакитне паливо жителі країн Євросоюзу.

Підвищивши ціни на газ для споживачів, уряд виконав одну з вимог МВФ. Без цього Україна не отримає міжнародну фінансову допомогу. Без траншу МВФ виникає ризик дефолту і різка девальвація гривні.

* Із 1 листопада кожен українець може замінити старий паспорт на ІD-картку. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистих даних.

Проте, міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося в січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише в разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, при зміні прізвища, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт уперше.

Армія

* Із 1 листопада солдатів почнуть забезпечувати гуртожитками чи компенсацією за оренду житла. Також Президент Петро Порошенко доручив уряду передбачити в держбюджеті на 2019 рік гроші для військових, у яких пенсія менша, ніж прожитковий мінімум.

Банки та зв’язок

* Від 1 листопада Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, підвищить тарифи на фіксовану телефонію. Здорожчання послуг відбудеться від 7,5 до 16,9 відсотка.

Для населення максимальна абонентська плата за стаціонарний телефон без погодинної оплати місцевих дзвінків, підключений по окремій лінії, з 1 листопада поточного року збільшиться з нинішніх 43,85 гривні до 51,3 гривні, а з 1 січня 2019 року – до 55,92 гривні.

* Із 1 листопада Національний банк вирішив спростити купівлю валюти нерезидентами після операцій з облігаціями внутрішньої державної позики.

* Міністерство фінансів України з 1 листопада буде регулярно оприлюднювати основні показники діяльності державних банків.

Транспорт

* Із 1 листопада компанія Ryanair – найбільший у Європі лоукостер зі штаб-квартирою в ірландському Дубліні, обмежує перевезення ручної багажу. Зараз усі пасажири можуть безкоштовно взяти з собою на борт два предмети поклажі – маленький і великий. Із 1 листопада така послуга залишиться доступною тільки для тих, хто купив пакет Priority Boarding (пріоритетна посадка) за 6 євро. Інші пасажири зможуть безкоштовно взяти з собою тільки маленький предмет розміром не більше 40x20x25 см, важчу поклажу доведеться здати в багаж, сплативши збір у розмірі 8 євро за сумку вагою до 10 кг.

Такі ж зміни ввела з 1 листопада й угорська бюджетна авіакомпанія Wizz Air. Щоправда, ціни на пакет пріоритетної посадки й велику поклажу тут на 1 євро нижчі, ніж у Ryanair.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com