Славному земляку присвячене

«Українці мої! То вкраїнці ми з вами – чи як?» –таким  душевним болем пронизаний кожен рядок знаменитого вірша  Віктора Баранова «До українців». Написаний у далекому 1989 році, він був актуальним тоді й залишається таким же сьогодні. Й хоча сам автор уже відійшов у далекі світи, його пристасне поетичне слово звучить і нині набатно, злободенно,  стривожено й заклично.   Відомого українського поета, письменника, громадського діяча Віктора Баранова  не забуває  кременчуцька земля, ним пишаються Кривуші – його рідне село, де він народився, де минуло його дитинство, спливли  шкільні і юнацькі літа. Щороку тут проходять дні  пам’яті  цієї світлої, талановитої людини й великого патріота України.

14 жовтня йому виповнилося б шістдесят вісім. До цієї дати в  Піщанській об’єднаній територіальній громаді приурочили пам’ятний захід  « До українців»,  участь у якому взяли  учнівські колективи Піщанської й Недогарківської  громад. Окрасою заходу став, безперечно, конкурс на краще виконання віршів та пісень про Україну, її історію та сьогодення. Це були твори як Віктора Баранова, так  і інших авторів, у тому числі й самих школярів. Не лише словом, але й щирою дитячою душею юні виконавці закликали до єдності в Україні, до миру, дружби й любові. Це було надзвичайно зворушливо й щемно, глибоко западало в серце, торкалося найпотаємніших струн душі.

– Учениця Піщанської гімназії Мілена Безклинська, читаючи останні рядки авторського вірша « Молитва калини», настільки розчулилася, що заплакала. –  ділиться враженнями від заходу заступник директора гімназії з виховної роботи Людмила Трахтман. – Це промовисто свідчить про те, що не тільки дорослим, але й дітям  небайдужа доля України, і вони за неї дуже вболівають. Також особливо хвилюючою для всіх присутніх у залі стала пісня « Зацвіла в долині» у виконанні маленьких школяриків вокального ансамблю  « Росяночка»  нашої гімназії. А юна поетеса  Єлизавета Кулинич  із Максимівського навчально-виховного комплексу своїм авторським віршем висловлювала  протест проти війни й закликала до миру і злагоди на рідній землі. Представили на конкурс власні мистецькі роботи й аматори пензля, втіливши свої патріотичні почуття в яскраві й оригінальні малюнки.

Загалом до участі в цьому пісенно-поетичному конкурсі долучилися учні від першого до одинадцятого класів. І всі вони палко переконані, що наша рідна Україна – найкраща в світі земля.

 

Тетяна Керімова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com