Готуємо ґрунт для розсади

Для багатьох дачників купувати ґрунт для розсади – це справжня проблема, тому що з великої кількості пропозицій важко вибрати якісний товар, якому можна довіряти. До цього потрібно додати, що купувати ґрунт – це завжди додаткові фінансові витрати. Щоб заощадити, його можна приготувати самому.
Заготовлювати ґрунт для розсади найкраще в листопаді, поки не випаде сніг і не замерзне в саду земля. І хоча для кожної рослини необхідний за складом свій ґрунт, основні його компоненти загальні – це поживна основа й розпушувач.
На практиці головними компонентами субстрату для розсади є садова земля, пісок і торф; їх змішують у певних пропорціях. До основного субстрату можуть вноситися добавки, необхідні для конкретної культури, – це попіл, вапно, тирса, крейда, добрива.
Садову землю для приготування субстрату рекомендують брати на ділянці, де буде висаджуватися розсада, щоб вона легше приживалася після пересадження. Приготовлений з осені ґрунт для розсади можна зберігати всю зиму в дерев’яному контейнері в холодному льосі або підвалі.
ПОЖИВНА ОСНОВА
Головна складова субстрату для розсади – це поживна основа, що складається з родючого ґрунту. Як уже було сказано, ґрунт беремо з ділянки, куди буде саджатися розсада.
Якщо ділянка велика, то ґрунт потрібно брати з того місця, де найкраще ростуть культурні або природні рослини. Трапляється, що земля на ділянці зовсім погана й не підходить для посадок, тоді доводиться використовувати привізний родючий ґрунт.
Але яким би він не був гарним, вирощування розсади з насіння різних овочевих культур вимагає підвищеного вмісту в ґрунті корисних мікроелементів. Для цього додають комплексні мінеральні добрива або деревний попіл. Поживну основу субстрату також підвищують внесенням перегною.
СКЛАД СУБСТРАТУ
Для вирощування розсади городніх культур підійде такий склад субстрату: земля, перегній, торф, тирса у співвідношенні 2:1:1:0,5. Важливо цю суміш ретельно перемішати. Часто для поліпшення водо-повітряної пропускної здатності ґрунту садівники додають у ґрунт для розсади вермикуліт або перліт.
Для вирощування розсади гарбузових культур (кабачки, огірки) можна використовувати суміш усього з двох компонентів: річковий пісок і тирса у співвідношенні 0,5:2 відповідно.
Для поліпшення поживності цієї суміші до неї можна додати настій коров’яку або добриво нітроамофоску. Додавання до складу субстрату тирси чи піску роблять його пухким. Це допомагає позбутися кірки на поверхні ґрунту після поливу.
ЗНЕЗАРАЖУВАННЯ ҐРУНТУ
Для вирощування здорової розсади потрібно проводити знезаражування ґрунту, перед посівом насіння. Обробка ґрунту допомагає знищенню шкідливих мікроорганізмів, головним чином грибкових.
Ґрунт можна обробляти термічно, помістивши його на півгодини в духовку при температурі 80-100°С або пропарюючи над киплячою водою гарячою парою, періодично помішуючи. Можна проводити обробку ґрунту охолодженням, поклавши його в морозильну камеру на кілька днів.
Для знищення шкідників у приготовленому ґрунті можна також його проливати слабким розчином марганцівки або просто окропом. Заготовка ґрунту для розсади – це перший і важливий етап у боротьбі за високий і здоровий урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com