Правила безпечного самолікування

Щоб самолікування не обернулося на довгі місяці в лікарняній палаті, запам’ятайте кілька золотих правил самолікування.
Завжди cуворо дотримуйтеся рекомендацій, написаним у вкладишах та анотаціях до препаратів.
1. Ніколи самі не призначайте ліки дітям до 12 років! Лікування дитини – справа дуже складна, часом непередбачувана, і до приходу лікаря-педіатра тут краще нічого не вживати.
2. Самолікування навіть банальної застуди категорично заборонене вагітним і матерям, які годують.
3. У літньому віці також краще довіритися лікарю, оскільки навіть найзвичайнісінькі та, здавалося б, перевірені ліки можуть діяти неадекватно. Процеси в організмі змінили свою швидкість, а значить, і швидкість хімічних реакцій – теж, плюс з’явилися хронічні хвороби й постійні препарати для їхнього лікування, що можуть конфліктувати із самопризначеними.
4. Не беріть на себе непотрібну відповідальність: не давайте сусідам і знайомим порад із прийому ліків від того або іншого захворювання. І самі не слухайте нікого, крім лікаря.
5. Якщо ви людина, яка легко піддається навіюванню, то маєте знати про одну небезпеку самолікування. Воно може стати для вас «хворобою 2-го курсу студентів-медиків». Іншими словами, ви знайдете в себе будь-яку недугу, про яку тільки прочитаєте або почуєте.
6. Самолікування припустиме лише при легких порушеннях самопочуття й нездужаннях, що їхнє походження вам добре відоме.
7. Якщо є хоч найменший сумнів у діагнозі або звична недуга повелася якось не так –негайно до лікаря!
8. Якщо впродовж трьох днів поліпшення не настало, а симптоми тільки посилюються, із самолікуванням настав час закінчувати.
9. При самолікуванні намагайтеся приймати тільки один медикамент. Багато ліків впливають один на одного найбільш непередбаченими способами, і про їхню сумісність може судити тільки фахівець.
10. Завжди приймайте тільки ті ліки, дія яких вам уже добре відома. Не кидайтеся на нові розрекламовані засоби.
11. Ніколи не експериментуйте з ліками в домашній аптечці, що їх виписували не вам особисто.
12. Завжди уважно читайте вкладиші й анотації до препаратів і суворо слідуйте написаним там рекомендаціям. Не соромтеся поставити запитання працівнику аптеки про те, як потрібно приймати ліки.
13. Але пам’ятайте, що фармацевт і навіть провізор не можуть складати конкуренцію лікарю при виписці препарату.
14. Періодично влаштовуйте ревізію в аптечці. Прострочені ліки мають опинитися у відрі для сміття. А от вкладиші зберігайте і тримайте поруч із медикаментами. Особлива увага – умовам зберігання ліків: є ті, що бояться світла, інші потрібно тримати в холоді.
15. Головне правило самолікування – не нашкодь самому собі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com